EQUİST At ve Binicilik Fuarı’na Katıldık

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası at ve binicilik fuarı olan EQUİST Fuarı,  25 ülkeden 11.557 ziyaretçi ve 9 ülkeden 80 firmanın katılımıyla 11-13 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. İÜ Veteriner Fakültesi MYO Atçılık ve Antrenörlüğü Programı fuarda stand açtı.

Yüksekokulumuzun standını ziyaret eden TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker veİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Güven Kaşıkçı, Türkiye’de atçılık eğitimi, sorunları ve çözüm yolları ile İÜ Veteriner Fakültesi MYO’nun bu alandaki eğitime yaptığı katkılar noktasında sohbet ettiler.

 

VMYO fuar (3)

Ziyaret sonunda TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından tasarlanıp yapılan atçılıkla ilgili çeşitli hediyeler takdim edildi. TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Müdürümüz Prof. Dr. Güven Kaşıkçı‘ya ve okulumuz öğrencilerine teşekkür edip başarılarının devamını dileyerek stantan ayrıldılar.

 

VMYO fuar (1)

 

VMYO fuar (2)

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü