İÜ, Tunuslu Öğrencileri Ağırladı

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın misafiri olarak ülkemize gelen öğrenciler, İÜ Kampüslerini, dersliklerini ve laboratuvarlarını gezdi. İÜ bünyesinde bulunan Atatürk Arboretumu, Bilezikçi Çiftliği, 2. Beyazıt Hamamı, Nadir Eserler Kütüphanesi, Beyazıt Yangın Kulesi, Botanik Bahçes’ni gezen öğrenciler, İÜ’nün tarihe ve bilime çok saygı duyduğunu belirttiler.

Tunuslu öğrenciler, İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu, İÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşil, İÜ Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Bölümü Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yazıcı’yı makamlarında ziyaret ettiler.

İÜ Yerleşkeleri dışında İstanbul’un tarihi ve turistik alanlarını da gezen öğrenciler, İstanbul’un tarihi dokusundan çok etkilendiklerini belirttiler. İÜ’nün yüksek lisans, doktora ve Erasmus imkânları hakkında da bilgilendirilen öğrenciler, İÜ öğrencisi olmayı umut ettiklerini söylediler. Tunus’tan 1 haftalığına İÜ ve İstanbul’u tanıma ve İÜ hakkında bilgi alma amacı ile ülkemizi ziyarete gelen öğrenciler, ziyaretlerinin çok güzel ve eğitici olduğunu ifade ettiler. Ziyaretlerinin sonunda öğrencilere birer katılım sertifikası verildi.

Haber: Lale Cansu TUTAR

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü