İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri Kampüs İçi Faaliyetleri Sona Erdi

AJANS ÜNİVERSİTE- Tuğçe AYÇİN

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde düzenlenen İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nin ilk aşaması tamamlandı. Üniversite tercihi yapacak olan öğrenciler ve velileri, İÜ Rektörlük Bahçesi’ne kurulan stantlarda fakülte ve meslek yüksekokullarının görevlilerinden bilgi aldı. Best FM’in de canlı müzik yaparak medya desteği verdiği İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri, öğrenci ve velilerden yoğun ilgi gördü.

2

İÜ İletişim Fakültesi’nden Arş. Gör. Serkan Bulut, İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri ile ilgili izlenimlerini aktardı. “İstanbul Üniversitesi’ni tercih etmek isteyen öğrencilere üniversitemiz hakkında açıklama yapmaya ve öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye çalışıyoruz” diyen Arş. Gör. Bulut, çok yoğun bir talep ve ilgiyle karşılaştıklarını belirtti. Öğrencilerden gelen soruların genellikle iki türlü olduğunu aktaran Arş. Gör. Bulut, öğrencilerin doğal olarak eğitim süreci içerisinde ve mezun olduktan sonra karşılaşacakları durumları merak ettiklerini ifade etti.

3

“Öğrenciler İÜ’nün kimliği ve markası hakkında da bilgi almak istiyorlar” diyen Arş. Gör. Bulut, onlara üniversitemizin akademik kadrosunu, teknik alt yapısını, eğitim olanaklarını, çap (çift anadal programı) ve yandal programları, ikinci üniversite imkanını ve dil olanaklarını anlattıklarına değindi. Arş. Gör. Bulut, İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nin renkli ve heyecanlı bir atmosfere sahne olduğunu vurgularken, “Üniversite tercihi aşamasında olan öğrencilerin bu atmosferi kesinlikle görmesi gerekir” şeklinde konuştu.

4

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nde fakülte ve meslek yüksekokullarının yanı sıra, İÜ Dil Merkezi, İÜ Teknoloji Transfer Merkezi, İÜ Öğrenci Kültür Merkezi, İÜ Merkez Kütüphane, İÜ Rehberlik ve Danışmanlık Birimi, İÜ Engelliler Merkezi, İÜ Uzaktan Eğitim Merkezi, İÜ Erasmus, Mevlana ve Farabi Ofisleri, İÜ Kariyer Geliştirme Merkezi, İÜ Öğrenci Kültür Merkezi ve İÜ Spor Birliği de stant açtı.

5

6

İÜ Tercih ve Tanıtım Günleri’nin ikinci aşaması 15 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında ilgili fakültelerin kendi yerleşkelerinde devam edecek.

7

8

9