İÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Etkinlik, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı. Programda ilk olarak İÜ Teknik Bilimler MYO’nun tanıtım filminin gösterimi yapıldı. İÜ Teknik Bilimler MYO öğrencileri adına konuşmasını yapmak üzere öğrenci temsilcisi Pınar Süer kürsüye davet edildi. Süer, “Bize özsaygımızı kazandıran hocalarımıza ve bizleri bugüne getiren ailelerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. Ardından İÜ Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Umay Fırat kürsüye gelerek öğrencilerine şu sözlerle veda etti: “Sevgili mezunlarımız, iki yıllık ön lisans eğitiminiz boyunca sizlere yirmi farklı alanda eğitim vermeye ve sizleri hayata hazırlamaya çalıştık. Ancak bu eğitimin yanında, yeniliklere açık olma, araştırmacı bir meraka sahip olma, hayatın her alanında dürüst ve adil davranabilme ve etik değerler konusunda da sizlere yol gösterebildiysek ne mutlu bizlere. Çünkü ancak bu ilkelerle hareket ederek kazandığınız mesleki başarılarınız bizlere gurur verecektir.

DSC_5073

Sorumluluklarının bilincinde İstanbul Üniversiteli olmaktan gurur duyarak, mesleki başarılarınızın yanında ülkeye faydalı, iyi vatandaşlar olarak hayata devam etmeniz dileğiyle… Sizleri sevgiyle geleceğe uğurluyoruz.”

İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güllüoğlu ise mezuniyet töreni konuşmasında, “İstanbul’un ve Türkiye’nin en akıllı, en dinamik öğrencilerini kutluyorum. Hayatın her alanında sizlerin imzasını görüyoruz” dedi. İÜ Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Umay Yıldız, İÜ Spor Müsabakaları Futbol Dalı’nda 2. Olan İÜ Teknik Bilimler MYO öğrencilerini sahnede tebrik etti.

DSC_5092

Mezun olan öğrenciler, 4 senelerini özetleyen fotoğraf slaytları eşliğinde, diplomaları verilmek üzere sahneye davet edildi. İÜ Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Çaşkurlu’dan aldı. Başarılı öğrencilere ödülleri Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Başkanı İslam Şeker tarafından takdim edildi.

Sosyal Sorumluk Projesi kapsamında üretim planlama ile ilgili eğitimi tamamlayan öğrencilere sertifikalarını Korgün Yazılım Eğitim ve Destek Müdürü Fadim Koçaş verdi. Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Öğr. Gör. Serdar Gültek’ten aldı. Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Erhan Bakırcı’dan aldı. Sualtı Teknolojisi Programı öğrencilerine ise diplomaları Program Başkanı Prof. Dr. Nergis Günsenin tarafından verildi. Lastik ve Plastik Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını, Program Başkanı Öğr. Gör. Hande Yaşar’dan aldı. Deri Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fazlı Akyüz’den, Basım ve Yayın Teknolojileri Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Engin Uğur’dan, Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerine ise Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Veysel Özbulur’dan, Otomotiv Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seçkin Erdem’den, Seramik Cam ve Çinicilik Programı öğrencileri Program Başkanı Prof. Dr. Aydın Tavman’dan, Biomedikal Cihaz Teknolojisi Programı öğrencileri Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mana Sezde’den, Elektronik Haberleşme Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Prof. Dr. Harutyun Agopyan’dan, İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Öğr. Gör. Şükran Yazkan’dan, Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı adına Doç. Dr. Özgü Yolcu’dan, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Arslan’dan, Elektronik Teknolojisi Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Prof. Dr. Hakan Ündil’den, Bilgisayar Programcılığı Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. İsmail Özmen’den, Elektrik Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Prof. Dr. Engin Sait Varol’dan ve Makine Programı öğrencileri diplomalarını Program Başkanı Öğr. Gör. Betül Uysal’dan aldılar.

DSC_5132

Mezuniyet töreninin sonunda öğrenciler sahneye davet edildi. İÜ Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Umay Fırat, tüm öğrencilere İÜ Teknik Bilimler MYO Meslek Yemini’ni okudu. Tören, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber: Türkan BAHADIR, Deniz YILMAN

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü