İÜ Sosyal Bilimler MYO Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Gizem TÜRELİ

Açılış konuşmacılarından Yüksekokul Öğrenci Konseyi Başkanı Hasan Berat Işıltı, hayatın getireceklerini öngöremedikleri bir dönemde üniversite seçimlerini yaptıklarını söyleyerek, zamanla düşüncelerinin olgunlaşmaya başladığını ifade etti. Bugün karmaşık duygular içinde olduklarını belirten Işıltı, “Ülkemizin en iyi üniversitelerinden biri olan İstanbul Üniversitesi’nden mezun olacağımız için gururlu ve mutluyuz. Acı tatlı anılarla bugün mezun olurken hepimiz yeni beklentilere ve umutlara yelken açıyoruz. Bizler üzerinde bugüne kadar emeği geçen, desteğini esirgemeyen herkese huzurlarınızda teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

DSC_0380

Konuşmacılardan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer, mezun öğrencilere mezun oldukları kurumun Türkiye’nin en köklü kurumu olduğunu hatırlatarak, “Her zaman bunun gururunu duyacaksınız. Bunun avantajını her zaman göreceksiniz. Hayatta başarılı olun. Siz hayatta başarılı olursanız biz hocalarınız olarak sizinle her zaman gurur duyacağız. Ama siz bu başarının gururunu, mutluluğunu siz duyacak faydasını siz göreceksiniz” dedi. Prof. Dr. Dinçer, 1980’lerden sonra dünyada bir küreselleşme rüzgarı estiğini ifade ederek, “Bu rüzgar bir takım fırsatlar ve ilişkiler çıkarıyor. Bilginizle, azminizle, yeteneğinizle her zaman gelişmelere hazırlıklı olun. Hepinize hayat yolunda mutluluklar, başarılar ve üstünlükler diliyorum” dedi.

DSC_0394

İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Mert Savrun yaptığı açılış konuşmasında, mezuniyetin en heyecanlı ve gururlularının aileler olduğunu ifade ederek, “Böyle çocuklar yetiştirdiğiniz için hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi. İstanbul Üniversitesi’nin Türkiye’nin en eski, en köklü ve en iyi üniversitesi olduğunun altını çizen Prof. Dr. Savrun, “ İstanbul Üniversitesi Türkiye’de ve dünyada sayılı yere sahip üniversitelerden bir tanesidir. Daha yeni Türkiye’nin ilk ve tek bilim Nobel Ödülü’nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ı ağırladık. İki tane Nobel Ödülü’müz sadece İstanbul Üniversitesi’nde” dedi. İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmakla 563 yıllık bilgi birikimine de sahip olacaklarını öğrencilere hatırlatan Prof. Dr. Savrun, “Hayatınız boyunca bu sizin en büyük desteğiniz olacaktır. Yolunuz açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

DSC_0429

Açılış konuşmalarından sonra plaket takdimi yapıldı.

DSC_0438

DSC_0441DSC_0445DSC_0450

DSC_0457

DSC_0462

 

Ses sanatçısı Rana Alagöz mezuniyet töreni için mini bir konser verdi.

DSC_0466DSC_0473 DSC_0526