İÜ Sosyal Bilimler MYO Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

AJANS ÜNİVERSİTE- Betül YÜNCÜOĞLU
Fotoğraf- Fatma ÇELİK

Mezuniyet töreni İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat’ın katılımıyla gerçekleşti. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ardından Sosyal Bilimler MYO tanıtım filmi gösterildi. Törenin ilk konuşmacıları Sosyal Bilimler MYO öğrenci temsilcileri oldu. Yüksek Okul Öğrenci Temsilci Başkanı Heval Barış törenin ilk konuşmasını yaptı. “Bugün ortak bir sevinci paylaşmak için buradayız. İÜ öğrencisi olmanın gücünü yaşarken şimdi mezun olmanın gururunu yaşıyoruz. Üniversite biterken hayata atıldığımızı düşündüğümüz bu dönem sadece bir geçiş süreci. Güzel okulumuzda kazandıklarımız hep bizimle olsun” şeklinde konuşan Barış, sözlerine emeği geçen herkese teşekkür ederek son verdi.

Sosyal Bilimler MYO 2. sınıf Öğrenci Temsilcileri Özlem Şimşek ve Abdullah Atıcı ise ortak yaptıkları konuşmada İstanbul Üniversiteli olmanın önemine şu şekilde vurgu yaptı: “İÜ’nün verdiği özgüven ile birçok sorunun cevabını bulduk. Ezbere, test çözmeye dayalı olmayan öğrenciler olarak girdiğimiz bu okulda kendinden emin bireyler olarak mezun oluyoruz. Hocalarımızın emeği çok büyük. Ülkemizde MYO’larının değerinin daha da çok artacağını düşünüyoruz.” Mezun olacak arkadaşlarına başarılar dileyen öğrenci temsilcileri sözlerini öğretmenlere ve velilere teşekkür ederek sonlandırdı.

1

İlk açılış konuşmasını ise İÜ Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer yaptı. “Bugün öğrencilerimizin en anlamlı günü. Artık mezun oluyorsunuz. Zamanla göreceksiniz ki İÜ’den mezun olmak büyük bir ayrıcalıktır” şeklinde konuşan Prof. Dr. Dinçer imkânı olan öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerini tavsiye etti. Dünyanın değiştiğine vurgu yapan Prof. Dr. Dinçer mezunların mesleklerine hakim olması gerektiğini ifade etti ve ekledi: “Daima çalıştığınız kurumla uyumlu olun”. Prof. Dr. Dinçer, sözlerine mezun öğrencilere başarılar dileyerek son verdi.

2

İkinci açılış konuşmasını yapan İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat sözlerine günün anlam ve öneminden bahsederek başladı. “Bugün mezun olan çocuklar, annelerinin babalarının yıllarca emek verip büyüttüğü çocuklar. Anne babaları canı gönülden kutluyorum” şeklinde konuşan Prof. Dr. Murat, eğitimin manevi doyum için çok önemli bir müessese olduğuna vurgu yaptı. Bilginin dünya üzerindeki en önemli şey olduğunu söyleyen Prof. Dr. Murat insan yetiştirmenin oldukça zor ve değerli olduğunu ifade etti. Aileleri ve öğretim görevlilerini de kutlayan Prof. Dr. Murat, mezunlara başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Konuşmanın ardından İÜ Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer, önce İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat’a daha sonra da mezuniyet organizasyonunda emeği geçenlere plaketlerini takdim etti.

3

Konuşmalardan sonra tören, ses sanatçısı Rezan Ak’ın müzik dinletisiyle devam etti. Eğlenceli bir aranın ardından Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer ve Yrd. Doç. Dr. Minire Kırbaşlı, Rezan Ak’a plaketini takdim etti.

TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) sanatçısı Nusret Yılmaz ise ikinci performansıyla sahne aldı.  Nusret Yılmaz’ın Türk sanat müziği dinletisinin ardından Prof. Dr. Mithat Zeki Dinçer ve Yrd. Doç. Dr. Minire Kırbaşlı, kendisine plaket verdi.

4

Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri sahneye çağırılarak kendilerine teşekkür belgesi verildi. Ardından bütün bölümler sahneye çağırılarak mezuniyet belgeleri teslim edildi. Törenin sonunda ise mezun öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

KAPAK