İÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

AJANS ÜNİVERSİTE – Ferhat KORKMAZCAN, Emel ŞEN

Açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Koyuncu, “Öğrencilerim benim kuzucuklarım. Tam kırk iki yıldır buradayım. İÜ bir çınar gibi çok köklü bir üniversite. Sanki kendim mezun olmuş gibi onur, gurur verici. Sağlık kaybedilence değeri anlaşılan en değerli cevher” diyerek altmış yedi öğretim üyesi ve otuz beş çalışanla öğrencileri bilim hayatına hazırladılarını söyledi ve sağlık sektörüne önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Açılışta konuşan İÜ Rektör Yardımcısı ve İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Savrun ise, “Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Hep size çizilen yollardan yürüdünüz. Bundan sonra yeni bir yol çizme zamanıdır. Başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Ebelik Bölüm birincisi Dilan Cömert de konuşmasında “Aileme, beni yalnız bırakmayan çok değerli arkadaşlarım ve hocalarıma teşekkürü borç biliyorum” dedi.  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm birincisi Burcu Çaylı ise, “Kendine güvenen Fizyoterapistler olarak İstanbul Üniversitesi’nden mezun oluyoruz. Eğitim sürecimizde teoriyi pratiğe dönüştürdük. Meslek hayatında tüm mezun arkadaşlarımın Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı Fizyoterapistler olmasını diliyorum” dedi.

Sağlık Yönetimi Bölüm birincisi Şeyda Akay konuşmasında, “Hocalarımız vizyonumuzu geliştirmek için ellerinden geleni yaptılar, sağlık yönetimi bir ekip işidir” diyerek herkese teşekkür etti. Sosyal Hizmet Bölüm birincisi Faysal Gezer de, “İÜ’den mezun olmak vizyon ve misyon olarak bizlere hayatta bir adım önde başlamamızı sağlayacak” dedi.

Birincilere plaket ve diplomaları verildikten sonra kep atılarak program sonlandırıldı.