İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak YÖS Sınavı İçin ABD’de Bulundu

AJANS ÜNİVERSİTE

Sınav programı için Amerika’ya giden İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a, İÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Fikret Sarıcaoğlu eşlik etti.

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ile bir araya gelerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

IMG-20150520-WA0010

İÜYÖS 2015 34 ülke ve 42 Merkezde Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Yurtdışından veya Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (İÜYÖS), 16 Mayıs 2015 tarihinde 34 ülke ve 42 merkezde gerçekleştirildi.

İstanbul Üniversitesi’nde öğrenim görmek isteyen yurtdışından veya yabancı uyruklu öğrenci adaylarının girdiği İÜYÖS sonuçları, İstanbul Üniversitesi’nin yabancı uyruklu öğrenciler için açtıkları kontenjanlara başvururken kullanabiliyor. İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan bu sınavın sonucunun geçerliliği ise sınav tarihini izleyen bir eğitim ve öğretim yılında devam ediyor.

Yalnızca ön lisans ve lisans düzeyindeki diploma programlarının kontenjanlarına başvurmak için kullanılabilen İÜYÖS 2015 sınav sonucuna göre öğrenci kabul eden okullar arasında, Türkiye’deki farklı illerden 81 üniversitede bulunuyor.

İÜYÖS 2015 sınavının yapıldığı ülkeler arasında ise: Türkiye, ABD, Afganistan, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Irak, İran, İsviçre, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Pakistan, Polonya, Romanya, Sudan, Suudi Arabistan, Tataristan, Tunus, Ürdün, Yunanistan yer alıyor.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

IMG-20150520-WA0003

IMG-20150520-WA0002