İÜ Play-Off’ta avantaj Elde Etti

İÜ Spor Birliği

 

Ünilig Play-Off rövanş maçında Kocaeli Üniversitesi’ni evinde ağırlayan İstanbul Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı 75-66 kazanarak Konya’da düzenlenecek olan Ünilig 8’li finallerine katılmaya hak kazandı

 

 

İlk maçı Kocaeli’de 72-71 kaybeden İÜ, bu galibiyetle rahat bir nefes aldı. Kerem ve İrfan’la bulduğu İlk periyot 18-13 İÜ’nün üstünlüğü ile biterken, takıma yeni dahil olan İrfan Öztel’in performansı göz doldurdu.

 

 

İÜ İkinci periyotta ardı ardına bulduğu sayılarla farkı açarak skoru 34-20 ye getirirken, son iki dakikada yaptığı basit hatalarla rakibe sayı şansı vererek ilk yarıyı 36-30 önde kapadı. Bu periyotta Batuhan Özdırama ve Çağkan Çalık skor yükünü yüklenen oyuncular oldu.

 

 

Üçüncü periyot oyun kontrolünü elinden bırakmayan İÜ savunmada rakip takıma göre çok daha uzun boylu olduğu için mismatch (yanlış eşleşme) problemi yüzünden aksamasına rağmen İrfan ve Berker ile bulduğu sayılarla 55-45 olarak önde tamamladı.

 

 

Tamamen taktik savaşında geçen son periyotta ise karşılıklı sayılarla her iki takımda seyircilere, seyir zevki yüksek bir periyot seyrettirdi. İÜ’de İrfan, Gökhan ve Çağkan’ın sayılarıyla bu periyodu 20-21 geride bitirse de maçı 75-66 kazanarak 8’li finallere katılmaya hak kazandı.

 

Kaynak: İÜ Spor Birliği