İÜ Pelin Çift’i Ağırladı

AJANS ÜNİVERSİTE- Betül YÜNCÜOĞLU

Uzun yıllar Habertürk’te program yaptıktan sonra aynı konseptle TRT 1’de program yapmaya başlayan sunucu Pelin Çift, İÜ öğrencileriyle bir araya geldi. Açılış konuşmasını ÜMB Başkanı Atakan Şeniz’in yaptığı etkinlikte Yeni Nesil İletişim Kulübü başkanı Evrim Çalt da kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Televizyon sektörüne nasıl başladığını anlatan Çift, televizyonculuğa ilk adımının tesadüf sayılabileceğini söyledi. Sektöre ilk kez arkadaşının babasının NTV haber spikerliği ilanı için “Pelin sen de başvursana sen yapabilirsin” demesiyle adım attığını anlatan Çift, haber spikerliğinden haber sunuculuğuna geçtiğini aktardı.

DSC_0071

Çift, gençlerin kendilerini ispat edene kadar çok fazla insanla tanışmasını ve çevre edinmesini tavsiye etti. “Başınıza bir felaket geldiğinde başa çıkabiliyorsanız rüştünüzü ispat edebilmişsiniz demektir” diyen Çift, haber kanallarındaki çalışma tarzını ve programların işleyiş biçimlerinden bahsetti.

Kendisinin hazırlayıp sunduğu “Pelin Çift ile Gündem Ötesi” adlı programın en güzel özelliğinin Türkiye’nin her kesiminden insana hitap etmesi olduğunu söyleyen Çift, “Köydeki teyze de, Ankara’daki bürokrat da, üniversite öğrencisi de bu programı izleyebiliyor” dedi.

Soru cevap şeklinde devam eden etkinlikte Pelin Çift, canlı yayında yaşadığı zor anları esprili bir dille anlattı ve televizyonculukla alakalı tecrübelerinden bahsetti.

DSC_0088

“Erhan Afyoncu ile Kitabımız Çıkıyor”

Erhan Afyoncu ile beraber Ayasofya üzerine bir kitap çıkaracaklarının müjdesini veren Çift, kitabın hazır olduğunu ve kısa süre sonra çıkacağını söyledi.

Seyircileri etkilemek için diksiyonun ve görselliğin de önemli olduğunu belirten Çift, en önemli etkenin “samimiyet” olduğuna dikkat çekti.

Etkinlik sonunda İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Nilüfer Sezer, Pelin Çift’e teşekkür belgesini takdim etti. ÜMB Başkanı Atakan Şeniz’in hediye vermesinden sonra ise Çift, salondaki kalabalıkla bir öz çekim yaptı.

DSC_0121

Etkinlik öncesi Pelin Çift, İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Nilüfer Sezer’i makamında ziyaret etti.

DSC_0025

DSC_0040