İÜ Orman Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE-Nilsu KAYA

Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Hasan Tezcan Yıldırım ve Arş. Gör. Fatma Didem Tuncer’in konuşmalarının ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile sürdü.

2015-2016 eğitim yılı dönem birincisinin konuşmasının ardından İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşil kürsüye davet edildi.

Prof. Dr. Yeşil “Ülkemizde ormancılık eğitiminin 159. yılı, çocuklarınız köklü bir geçmişe sahip fakültenin Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı ve Orman Meslek Yüksekokulu bölümlerinden mezun oluyorlar, onlarla ne kadar gurur duysanız azdır” ifadesinde bulundu. Prof. Dr. Yeşil, konuşmasını öğrencileri ve velilerini tebrik ederek sonlandırdı.

İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güloğlu, Orman Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yüksel, Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Murat Ermeydan ve İstanbul Orman Bölge Müdür Zekeriya Mere’nin konuşmalarıyla devam eden törende dereceye giren Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı ve Orman Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ödülleri ve madalyaları verildi.

Mezuniyet Töreni yemin töreninin ardından diploma dağıtımı ile son buldu.