İÜ Orman Fakültesi 7. Uluslararası ZOW Fuarı’nda Yer Aldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Birçok yabancı ülkeden kurum ve kuruluşun yer aldığı fuarı, 87 ülkeden binlerce profesyonel ziyaret etti. Her sene farklı bir konseptle ziyaretçilerine geleceğe yönelik dünya vizyonlarını aktarmaya çalışan ZOW Fuarı, mobilya trendlerinin sergilendiği Trend Works konseptini ilk defa Türkiye’de sergiledi.

Fuar kapsamında hazırlanan 16 m2’lik stantta fakülte ve bölümde yürütülen eğitim ve araştırma faaliyetleri hakkında çeşitli sunum ve etkinlikler gerçekleştirildi. İÜ Orman Fakültesi mezunlar, yerli ve yabancı profesyoneller ile sektör temsilcileri standımızı ziyaret etti.

Dünyaca ünlü “trend kahini” Trendsetter Lidewij Edelkoort, Türkiye’nin en başarılı tasarımcılarından Trendsetter Adnan Serbest ve bir çok ünlü isim İÜ standını ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fuar organizasyonunu, İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. S. Nami Kartal ve İÜ Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Candan tarafından koordine etti.

Öğretim Elemanlarımızdan Araş. Gör. Davut Bakır ve Araş. Gör. Memiş Akkuş ile öğrencilerimizden Gani Can Somuncu, Burak Turan, Alperen Kalkan, Ece Aslan, Cahide Çıtak, Koray Ayberk Ergin, Kılıç Yağız Efe, Berfu Öztahtacı, Begüm Akyol, Sivan Sonobar, Özlem Yaman, Gizem Çavdar, Ecem Topaloğlu, Diyar Ossy ve Can Kayıkçı stantta görevli olarak yer aldı.

Kaynak: İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü