İÜ Öğretim Elemanına İki Onur Derecesi

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Bozbuğa, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ nden iki bölümde “yüksek onur derecesi” alarak mezun oldu

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Bozbuğa, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde iki bölümden “yüksek onur derecesi” aldı.

İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) haberine göre, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2013-2014 eğitim-öğretim yılını tamamlayarak mezunlarını verdi. Prof. Dr. Nilgün Bozbuğa, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans eğitimini Yüksek Onur Derecesi ile bitirdi, Açıköğretim Fakültesi İşletme Fakültesinden de Yüksek Onur Derecesi ile mezun oldu.

Okuduğu İki Bölümü De Yüksek Onur Derecesi ile Bitirdi

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Bozbuğa, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans eğitimini Yüksek Onur Derecesi ile bitirdi. Prof. Dr. Bozbuğa ardından, Açıköğretim Fakültesi İşletme Fakültesinden de Yüksek Onur Derecesi ile mezun oldu. Prof. Dr. Bozbuğa, Açıköğretim Fakültesi ile ilgili

  “Eğitim ve öğretimin çok yönlü ve sürekli olması gerektiği günümüzde, ikinci üniversite kapsamında öğrenim olanağı sunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini uzaktan eğitim hizmeti verdiği ve öğrencilerine kendini geliştirme, mesleki donanım kazandırma şansı verdiği için tercih ettim. Açıköğretim Fakültesi bölümlerinde okuduğum alanlardaki dersler, günümüzün değişim ve bilgi çağı gereklerine uygun olarak tasarlanmıştı. Dört yıl süresince gerek kapsamı bakımından yüksek standartlarda ve sistematik, gerekse içeriği yönünden çok iyi hazırlanmış kaynak kitaplarla desteklenen dersleri izleme şansı buldum.”

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin eğitim organizasyonunun iyi yapılmış olması sayesinde her şeyin zamanında, öğrenim takvimine uygun olarak ve hiç aksamadan seyrettiğinin altını çizen Prof. Dr. Bozbuğa, her bir işlemin birçok kanaldan kendilerine duyurulduğunu, öğrencilerin iyi tasarlanmış, kolay erişilebilen elektronik veri sistemi ile kimlik, ders, sınav ve not bilgilerine hatasız ve eksiksiz olarak ulaşabildiklerini belirtti. Prof. Dr. Bozbuğa, sınavların çok iyi bir organizasyonla, iyi koşullarda ve hatasız olarak yapıldığını da sözlerine ekledi.

KAYNAK: İHA