İÜ Öğrencisi “Venus’ünü Tasarla” Yarışmasında Mansiyon Ödülü Aldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Halil SAÇ

Yerli teknoloji markası Vestel’in Venus telefonlarını geliştirecek yazılım donanım ve aksesuar projelerini kabul eden “Venus’ünü Tasarla” yarışmasında İÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü 3. Sınıf öğrencisi Murat Taner’in projesi finale kaldı.

Teknolojiyle ilgilendiğini ve sosyal medyada bu tür sayfaları sürekli takip ettiğini belirten Taner, “ Böyle bir yarışmanın olduğunu sosyal medyada gördüm ve teknolojiyle ilgilendiğim için katılmak istedim” dedi.

Yarışma için telefon kamerası fikri geliştiren ve ilk elemeyi geçen Taner, Manisa’da bulunan Vestel City’yi gezmeye hak kazındı. İkinci elemeleri geçtikten sonra da final projesini yükleyen Taner, “Yarışma için projemi hazırladığım süreç benim için verimli bir süreç oldu. Vestel City gezisinde de birçok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Vestel City’de proje yönetim süreci anlatıldı ve işin pazarlama ve reklam kısmını da görmüş oldum” şeklinde konuştu.

Mansiyon ödülü almaya hak kazanan Taner, daha önce ekip arkadaşı Hüseyin Anıl Akbal ile beraber Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen yarışmada da 1’incilik ödülü almıştı.