İÜ Öğrencisi “Özel Ödül” Aldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Adana Kebap’ın ilk ustasının 3. nesil çırağının dilinden, Adana Kebap tarihini, kültürünü, yapımını, sunumu anlatan ve çeşitli kebapçılarla röportajlar içeren, geçmişten bugüne kebaptaki değişimleri ve kebap ile Kazancılar Çarşısı’nın birlikteliğini ve kültürünü anlatan film festivalde özel ödül aldı. Çekimleri Sony EX-3 kamerayla yapılan ve İFS Post Prodüksiyon Birimi’nde kurgulanan film 2014 yılında çekildi.

Özgür Deniz Barut Kimdir?

Özgür Deniz Barut, 1992 yılında Adana’da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Adana’da tamamlayan Barut, 2011 yılından bu yana eğitimini İÜ İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde sürdürüyor.

Barut’un “Adana Kebap” adlı belgesel filminin finale kaldığı ve seçkiye alındığı diğer festivallerse şöyle: 2. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Belgesel Dalı, 12. Luksuz Film Festivali (Slovenya) Belgesel Dalı, Balkan Film & Food Festival (Arnavutluk) Belgesel Dalı, Sofia Menar Film Festivali, (Bulgaristan) Belgesel Seçkisi, See A Paris Film Festival (Fransa) Belgesel Dalı, Tiran Uluslararası Film Festivali (Arnavutluk), Kısa Film Dalı, Student Art Festivali (Amerika Birleşik Devletleri), Kısa Film Dalı, Viva Film Festivali (Bosna Hersek), Belgesel Dalı, XpoNorth 2015 Festivali (İskoçya, Birleşik Krallık) Gösterim Seçkisi, Brescello Film Festivali (İtalya) Kısa Film Dalı, 4. Bizim Filmler Festivali (Türkiye) Gösterim Seçkisi.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü