İÜ Öğrencileri Bale Gösterilerini Sergiledi

AJANS ÜNİVERSİTE – Özcan ASLAN

FOTOĞRAF – Deniz ÇAKTUĞ

 

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı öğrencilerinin gösterisi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

 

Gösterinin birinci perdesi sınıf eğitmenlerinin hazırladığı özgün ve klasik repertuvarlardan oluştu. İkinci perde ise klasik balenin en önemli eserlerinden olan “La Bayadere” balesinin orijinal koreografisi ile üçüncü perde “Gölge” sahnesi konservatuvarın ilköğretim, ortaöğretim ve lisans öğrencileri tarafından sahnelendi.

 

Bale gösterilerini hazırlayan isimler arasında İÜ Devlet Konservatuvarı Anasanat Dalı Başkanı Oral Yazıcı ve Yrd. Doç. Zehra Tarım Özbal, Natela Arobelidze, Sergo Tereşenko, Christoph Paluch, Murat Kurtulmuş, Zeynep Tutucu, Gizem Tokgöz, Mercan Selçuk yer alıyor.

 

DSC_0108

 

Etkinliği birçok seyirci takip ederken sahnelenen danslar ise şöyle: Küçük Bir Dans Gösterisi, Rondo Alla Turca, HarleQuınade, Kuğu Gölü Erkek Solo, Le Corsaıre Erkek Solo, Bir Damla Orhan Veli, Pızzıcato Etude, Esintiler, La Vıvandıere, Dans Yağmuru, Üçleme, La Bayadere. Bale Anasanat Dalı etkinlikleri 1 Haziran’da Kozyatağı Kültür Merkezi ve 4 Haziran Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirilerek sona erecek.