İÜ Odyoloji Bölümü’nün İlk Mezuniyet Coşkusu

AJANS ÜNİVERSİTE-Beste BUDAN

Fotoğraf-Caner ERDOĞAN

Topkapı Sarayı’nın Birinci Bahçesi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde İÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ataş açılış konuşmasını yaptı. Prof. Dr. Ataş, bu bölümün ilk mezunlarını veriyor olmaktan gurur duyduklarını belirtti.

DSC_0257-Large

Prof. Dr. Ataş’ın ardından konuşan İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Odyoloji eğitimine büyük önem verildiğine vurgu yaptı.

Prof. Dr. Ak, “Gücünü köklü geçmişinden alan üniversitemiz, tarihte pek çok bilim dalında olduğu gibi bu yıl ilk mezunlarını verecek olan ilk Odyoloji lisans programını kurarak ülkemizde akademik hayatına öncelik etme misyonunu bir kez daha ortaya koymuştur” diye konuştu.

Prof. Dr. Ak’ın konuşmasından sonra İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Enver, Odyoloji bölümü birincisi Merve Çınar’ı kürsüye davet etti.

Çınar, “Odyoloji bölümünün ilk mezunları olmak gerçekten çok güzel bir duygu. Tüm arkadaşlarım adına konuştuğum için çok mutlu ve heyecanlıyım. 4 yıl önce hepimiz yaşadığımız şehirlerden ayrılarak, hayallerimiz için eğitim almaya geldik. Hayalleri başarıyla sonuçlandırmak gurur verici” dedi.

DSC_0263 (Large)

Çınar’a konuşmasının ardından Prof. Dr. Ak tarafından mezuniyet belgesi takdim edildi.

Ardından diğer öğrencilere de mezuniyet belgeleri verildikten sonra mezuniyet pastası kesildi ve tören son buldu.

DSC_0271 (Large)
DSC_0265 (Large)