İÜ Logolu Ürünlerin İlk Mağazası Açıldı

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ Sosyal Tesisler Bünyesi altında 2015 yılında hayata geçirilmesi planlanan İÜ Sosyal Tesisler Logolu Ürünler Satış Birimi projesi tamamlandı.

Satış birimi koleksiyonunda; t-shirt, sweatshirt, çanta, termos gibi ürünlerin yanı sıra kalem-USB, anahtarlık gibi çeşitli aksesuarlar da bulunuyor. İÜ Logolu kupalar ise yakın zamanda satışa sunulacak ürünler arasında yer alıyor. Ürünler özellikle turist ve öğrencilerin ilgisini çekiyor. Her yaştan kişilere hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip satış biriminde fiyatlar 3 ile 52 TL arasında değişiyor. Kısa süre içerisinde eklenecek ürünlerle İÜ Sosyal Tesisler Logolu Ürünler Satış Birimi’nde ürün çeşitliliği de artacak.

İÜ Sosyal Tesisler Logolu Ürünler Satış Birimi, hafta içi her gün saat 8.30 ile 16.00 arasında hizmet veriyor.

DSC_5559

“Dünya Çapında Bilinirlik Yaratıyoruz”

İÜ Kurumsal Kimlikten Sorumlu Rektör Danışmanı ve İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Prof. Dr. Ergün Yolcu, hizmete açılan İÜ Sosyal Tesisler Logolu Ürünler Satış Birimi hakkında yaptığı açıklamada, üniversitelerin iç ve dış hedef kitlelerle sağlıklı iletişim kurmasının öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını ve arttığını ifade etti.

DSC_5603

Prof. Dr. Yolcu,“Tercih ve Tanıtım Günleri’nde, üniversiteler arasında halkla ilişkiler ve reklam faaliyetleri açısından ne kadar büyük bir rekabet yaşandığını tecrübe ediyoruz. İstanbul Üniversitesi başarılı bilimsel faaliyetler ve akademik çalışmalarla ulusal ve uluslararası sıralamalarda ismini duyurmaya devam ediyor. Ancak bunun yanında kurumsal kimlik çalışmalarından ve kurumsal kimliğin ana öğelerinden yararlanmak da çok önemli. Kurumsal kimliğin en önemli öğesi ise ‘logo’dur. Bu anlamda logo çalışmaları da kurumsal kimliğin tanınmasında büyük önem taşıyor. Hayata geçirdiğimiz bu proje ile İstanbul Üniversitesi fiziki sınırlarının da dışına taşıyor. Özellikle turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bu ürünler dünya çapında tanınırlığımızın ve bilinirliğimizin artmasına da katkıda bulunuyor” şeklinde konuştu.

DSC_5571

DSC_5572

DSC_5591

Haber: Mert TÜRKMEN

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü