İÜ Kayak Takımı Uludağ’dan Üç Birincilik İle Döndü

Ajans Üniversite-Dilara Yüksel

 

İstanbul Üniversitesi Kayak Takımı, 1-2 Mart 2014 tarihinde Uludağ’da düzenlenen 2014 Türkiye Üniversiteler Arası Kayak ve Snowboard Şampiyonası’nda üç birincilik birde ikincilik kazandı.

 

İÜ İşletme Fakültesi 4. sınıf öğrencisi, Türkiye Snowboard Milli Takımında da ülkemizi başarı ile temsil eden sporcumuz Elif Ece Limon, snowboard bayan kategorisinde, İktisat Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Özgür Tayfun Yurdadön, büyük slalom kategorisinde birinci olmuştur. Snowboard kadın takımı Türkiye şampiyonasında, kadınlar snowboard kategorisinde birinci olurken, kayak erkek takımı da takım halinde Türkiye ikincisi olmuştur.

Altı dalda yapılan şampiyonada üç birincilik bir de ikincilik alan İstanbul Üniversitesi Kayak Takımı, büyük takdir topladı.

 

19 kişilik İstanbul Üniversitesi Kayak ve Snowboard Takımı, Uludağ’da düzenlenen şampiyonaya antrenörler Mustafa Şahin ve Adnan Kamar ile birlikte Erzurum ve Kars’ta hazırlandı.

İÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Spor Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren İstanbul Üniversitesi Kayak Takımı’na şampiyonada İÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Prof. Dr. Hasan Alpak, Alp disiplini Kayak Antrenörü Öğretim Görevlisi Mustafa Şahin, İÜ Emekli Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Adnan Kamar destek verdi.