İÜ Kariyer Günleri Sona Erdi

AJANS ÜNİVERSİTE – Batuhan DEMİRCİ

İÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) tarafından İÜ Ekonometri Kulübü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen Kariyer Günleri son günü yapıldı. KAGEM tarafından gerçekleştirilen etkinliğe konuşmacı olarak, Ekici Ekonomik Danışmanlık, Little Ceasars, Tacirler Yatırım Menkul Değerler, T.C Ekonomi Bakanlığı, Doğuş Otomotiv firma kurum ve kuruluşların müdür ve müdür yardımcılarıyla etkinlik gerçekleştirildi.

“Bir İş Yapıyorsanız Samimiyetle Yapın”

Kariyer Günleri son gününde ilk konuşmacı olarak, Ekici Ekonomik Danışmanlık kurucusu Sevinç Ekici, ekonomist okuyan öğrencilere önemli bilgiler verdi. Ekici, “ Ekonomistler sürekli okumalılar sürekli okudukları hakkında analiz yapmalılar ve bu açıklamaların devamında öğrencilere, bunu asla unutmayın muhakkak yapacağınız işin mutfağından geçin mutlaka bir işi yapıyorsanız o işi samimiyetle yapın” açıklamalarında bulundu.

.DSC_0007

“Asla Ümidinizi Kaybetmeyin”

Assessment Systems,(Değerlendirme Merkezi) hakkında bilgi veren Çelebi Holding Little Caesars Türkiye Eğitim ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü İknur Öz, değerlendirme merkezlerinin amacının iş görüşmesine gelen insanların arasında en yetkili olanı seçmek olduğunu söyledi. Öz, “ Değerlendirme merkezleri insanları seçerken şirketten şirkete fark gösterebilir. Bazı şirketler vasıfsız alarak kendi kültürüme göre yetiştir. Bazı şirketler de en iyi tecrübesi olanları seçer. Asla ümidinizi kaybetmeyin önünüzde o kadar çok fırsat çıkacak ki, daima kendinizi geliştiriniz” ifadelerini kullandı.

DSC_0065

Etkinliğin devamında konuşma yapan Tacirler Yatırım Menkul Değerler Genel Müdür Yardımcısı Aysel Sel, Tacirler Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü Sinan Gündüz, T.C Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdür Yardımcısı Yasemin Görüm, Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları Yetkilisi Ertan Güven konuştular.

Tüm konuşmacıların isimleri ile TEMA’ya yapılan fidan bağışının sertifika belgesi, konuşma sonunda konuşmacılara takdim edildi. Etkinlik, Mizahiyet Teorisi-Doğaçlama Tiyatro Performansı ile sona erdi.