İÜ Kariyer Günleri Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Selin ŞAHİN

Fotoğraf – Efe SÖNMEZ

 

İÜ (İstanbul Üniversitesi) Kongre ve Kültür Merkezi’nde İstanbul KAGEM’in düzenlediği “Kariyer Günleri” 30 Nisan Çarşamba günü sona erdi 

 

İstanbul Kariyer Geliştirme Merkezi (KAGEM) ve öğrenci kulüplerinin ortak çalışmasıyla her sene düzenlenen “Kariyer Günleri”, bu yıl 2-3-4 ve 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. İÜ’nün farklı yerleşkelerinde eş zamanlı olarak düzenlenen Kariyer Günleri’nin sonuncusu, Ekonometri Kulübü’nün işbirliği ile Beyazıt Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çeşitli firmaların katılımıyla gerçekleşen etkinlikte genel olarak öğrencilerin staj ve iş fırsatı konusunda bilgi edinmeleri sağlandı.

 

Kariyer Günleri, Bilgisayar Kulübü ve Elektrik Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) Kulübü ile işbirliği içerisinde Mühendislik Fakültesi’nde düzenlenen oturumlarla son buldu.

 

İÜ Ekonometri Kulübü Başkanı Fatma Şeydolava’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Borsa İstanbul,  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Vergi Denetim Kurulu, Kariyer.net, Avivasa ve Allianz Emeklilik firmalarından yetkililer öğrencileri bilgilendirdi. Firmaları temsilen programa katılan konuşmacılar, genel olarak öğrencilere staj olanakları, ekonomi ve borsayla ilgili terimler, iş fırsatları hakkında bilgi verdi. Ayrıca programın en az dört oturumuna katılanlara katılım belgesi verildi. İngilizce kursu için çekiliş düzenlenen etkinlikte, sürpriz hediyeler ve ikramlarda da bulunuldu.

 

IMG_0302