İÜ Kariyer Günleri Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE-Safiye ALTINKUM

İÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGEM) tarafından İÜ Ekonometri Kulübü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen Kariyer Günleri’nin ilk gün etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak İpek Hanım Çiftliği, İnditex, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği, General Mobile, shiftdelete.net gibi firma, kurum ve kuruluşlardan konuşmacılar katıldı.

Etkinliğin ilk konuşmasını yapan İpek Hanım Çiftliği’nin kurucusu Pınar Kaftancıoğlu, girişimcilik hikayesini katılımcılar ile paylaştı. Kaftancıoğlu, “25-26 yaşına kadar aklınıza gelebilecek her işi yaptım. Fakat mutlu olmadığımı anladığımda çiftlik yolculuğuma başlamış oldum” şeklinde konuştu. İpek Hanım Çiftliği’nin kuruluşunda müşterilerin istekleri doğrultusunda ilerlediklerini ve tüm ürünlerini organik olarak ürettiklerini söyleyen Kaftancıoğlu, “İleride gıda üzerine çalışacak olanlara en büyük tavsiyem ailenize yedirmediğiniz ürünlerin satışını da yapmayın. Ben ne satıyorsam torunuma ve çocuğuma da aynı şeyleri yediriyorum” dedi.

Perakende sektöründe fark yaratmak temalı konuşması ile İnditex İş Geliştirme Müdürü Zeynep Çağın Kuleyin, İnditex’teki 10 yıllık kariyer yolculuğunu katılımcılara aktardı. Kuleyin, “İnditex ilk başta 10 mağaza iken günümüzde 191 mağazaya sahip. Biz önceliği müşterilerine veren bir firmayız. Başarımızı buna borçluyuz” şeklinde konuştu.

İlk gün etkinliklerinin devamında Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği Başkanı Anıl Ünver, Muzaffer Gölcü, General Mobile Genel Müdürü Hakkı Alkan, ATÜ Duty Free Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Kemal Ömerci konuştu. Tüm konuşmacıların isimleri ile Tema’ya yapılan fidan bağışının sertifika belgesi, konuşma sonunda konuşmacılara takdim edildi.

Şarkıcı Buray’ın da konuşması ve konseri ile ilk günü tamamlanan yönetim, girişimcilik, uzmanlık, deneyim paylaşımları ve farklı sektörlerde iş imkânlarının yer aldığı etkinlik 13 Nisan’a kadar devam edecek.