İÜ Kariyer Günleri Başladı

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR

İÜ Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleşen İÜ Kariyer Günleri’nin ilk oturumu, Tacirler Yatırım Kurumsal İletişim Yöneticisi Mustafa Yüksekülkü’nün konuşmasıyla başladı.

Konuşmasına şirket politikalarını anlatarak başlayan Yüksekülkü, öz kaynak büyüklüğü olarak en büyük aracı kurum olduklarını katılımcılara aktardı. Fitch Derecelendirme Kuruluşundan A+ not aldıklarını belirten Yüksekülkü, konuşmasını tamamlayarak sözü Tacirler Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Sinan Gündüz’e bıraktı.
_DSC0008

Sunumuna, 25 yıldır piyasaların içinde olduklarını söyleyerek başlayan Gündüz, “Bünyemizde 200’e yakın çalışanımız var. Kariyerinize yön verebilmeniz için buraya geldik. Ne yapacağınız bazen sizin tercihiniz olmayabilir, bu gibi durumlarda ne yapmamanız gerektiğini sizlere anlatıp yardımcı olmaya geldim. Sayısal ve analitik zekaya sahip arkadaşlara her daim ihtiyacımız olacaktır” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

Etkinliğin ikinci oturumuna Denizbank İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Yönetmeni Simge Orkun’un sunumu ile başlandı.
_DSC0021..

Staj yapmak isteyen öğrencilerin CV hazırlarken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusuna değinen Orkun, doğru ve anlaşılır bir CV’nin işe alımda etkili olabileceğini anlattı. Sunumunun devamında stajın önemine değinen Orkun, “Mülakatlara gidilirken önceden hazırlanmak ve mülakata gidilecek yer hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapmak gerekiyor. Geleceğinizi ve çalışacağınız alanı seçmek için çok genç sayılırsınız, bu yüzden staj yaparak kariyerinizde ne yapmak istediğiniz hakkında kararlar almayı kolaylaştırabilirsiniz” diyerek sözlerini tamamladı.
_DSC0035

İÜ Kariyer Günlerinin üçüncü oturumu Türk Hava Yolları (THY) İnsan Kaynakları’ndan Begüm Şimşek’in sunumu ile başladı. THY’nin tarihçesi, uçak, uçuş ve personel sayılarını anlatarak sunumuna başlayan Şimşek, verecekleri eğitim ve staj imkanlarını anlatarak sunumuna devam etti. Sunumuna, 2. Pilot aday adayı ve adaylarının hangi kriterlere göre seçileceğini anlatan Şimşek, kimlerin eğitime hak kazanabileceğini aktararak sunumunu tamamladı.

Etkinlik boyunca her oturum sonrası katılımcılara teşekkür sertifikaları verilirken, İÜ Kariyer Günleri 19-20 Nisan tarihleri boyunca yapılacak oturumlar ile devam edecek.