İÜ İşletme Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Mezuniyet töreni, mezun öğrencilerin hazırladığı fotoğraflardan oluşan slayt gösterisiyle başladı. Slayt gösterisinin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
İÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Pekdemir, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Güzel anılarla dolu dört yılı geride bıraktınız. Öğrencisi olduğunuz Türkiye’nin ilk, en köklü ve dünyaya kalitesini kabul ettirmiş İşletme Fakültesi ile gurur duyduğunuza inanıyorum. Biz, sizlerin bizim öğrencilerimiz olmanızdan hep gurur duyduk. Büyük başarılar elde etmeniz için hocalarınızla, fakültemiz personeliyle özveriyle, canla başla hep sizler için çalıştık. Bundan sonraki yaşamınızda bizleri gururla temsil edeceğinize ve başarılarla dolu bir kariyer hayatınızın olacağına şimdiden inanıyor ve canı gönülden temenni ediyoruz. Yolunuz açık olsun.”

_DSC8605

“Mezunlar Ülkemizin Geleceği”
İÜ İşletme Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Mehmet İlker Birgan, Ortadoğu ve Avrupa’nın en iyi işletme fakültelerinden birinin mezuniyet töreninde bulunmaktan gurur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Değerli mezunlarımız, ülkemizin geleceği sizlersiniz. Bugüne kadar fakültemizde aldığınız eğitim, bilgi ve kültürle, Türkiye’nin iş, ekonomi ve siyaset hayatında söz sahibi olmak için yola çıkıyorsunuz. Çıkmış olduğunuz bu yolda başarı sizlerle birlikte olacaktır. Bu yolda emek, zaman, gözyaşı dökmeden, uykusuz geceler geçirmeden, başarı gelmeyecektir. Güçlü işletme fakültesi ailesinin bir parçasısınız ve bunun avantajlarını her zaman ve her yerde göreceksiniz. Bizler İşletme Fakültesi Mezunları ve Mezunlar Derneği olarak her daim sizlerin yanındayız.”
“İş Yaşamı ve Teorik Hayat İç içe”
İÜ İşletme Fakültesi Mezunu Düzey Tüketim Malları Sanayi Pazarlama ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Metin Yılmaz, konuşmasına şu sözlerle başladı: “Benim için bugün burada olmak çok büyük bir onur. Ben 1980 mezunuyum. Hocalarımızın bize gösterdiği ilgi, bizimle kurdukları yakın ilişki, kapalı kapılar ardında hiçbir şeyin olmaması, iş hayatıyla teorik hayatın işletme fakültesinde bütün her zaman çok iyi bir şekilde kaynaşması, araştırmaya, soru sormaya inanılmaz derecede önem vermeleri bize fazlasıyla güç verdi. Bunu bize bir hayat biçimi olarak benimsettiler ve ben de bu gücü çok iyi kullananlardan biriyim. Onun için bizleri yetiştiren hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum.” Yılmaz konuşmasını, “Hepiniz iş hayatına atılabilirsiniz, profesyonel yönetici olabilirsiniz, kendi işinizi kurabilirsiniz, belki dünyanın sayılı iş adamlarından birisi olabilirsiniz. Mezuniyetinizin önce size sonra velilerinize hayırlı olmasını diliyorum ve bu güzel gününüzde beni de aranıza alıp bu heyecanı paylaştığınız için sizlere şükranlarımı sunuyorum” diyerek tamamladı.

_DSC8577
Filizlenen Tohumlar Meyve Vermeye Başladı
İÜ İşletme Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Yasin Ilgaz, “Bu kadar kıymetli insanlardan sonra konuşmak benim için farklı bir duygu. Bu yüzden çok heyecanlıyım. İstanbul Üniversitesi’nde okuduğumuz için çok şanslıyız. Burası aslında büyük bir ülke gibi. Burada her şehirden, her kültürden, her görüşten insan var. Hepimiz iç içe barış içinde yaşadık” diyerek konuşmasına başladı. “Saygı değer hocalarımız, bizlere bu fakültede teorik bilgi vermekle kalmadınız; her zaman yol gösterici rehber oldunuz. İşletme bilgilerinin yanında iş yaşamındaki tecrübelerinizi bize aktardınız. Sizlerin sayesinde sudan çıkmış bir balık değil, küçük denizlerden büyük okyanuslara yol alan bir birey olacağız. Ailelerimiz de bizleri bugünlere getirebilmek için birçok fedakârlıkta bulunup emek sarf ettiler. Emeklerinizle filizlenen tohumlar bugün meyvelerini vermeye başladı. Bize güvenin çünkü biz hangi işi yapıyorsak yapalım, hangi akademik çalışma içerisinde bulunuyorsak bulunalım, vatanımız ve milletimiz için çalışmanın gururunu ve sorumluluğunu her zaman taşıyor olacağız. Lisans hayatımız boyunca bizi değerli bir nakış gibi işleyen değerli öğretim üyelerine, hiçbir zahmetten kaçmayan bizi bugünlere getiren fedakâr anne ve babalarımıza, bugün burada olup bizim mutluluğumuza tanıklık eden 2014-2015 yılı mezunları adına teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmaların ardından diplomaların takdimi ve mezuniyet andının gerçekleştirilmesi ile mezuniyet töreni sona erdi.