İÜ İletişim Fakültesi Öğrencileri AA’yı Ziyaret Etti

AJANS ÜNİVERSİTE

Fotoğraf: Ferhat KORKMAZCAN

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, İÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin ile AA’yı ziyaret ederek kurum ve haber merkezindeki çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Öğrenciler Arapça, Farsça, Finans, Fotoğraf, Görüntü ve Spor servislerini de gezerek buradaki çalışmaları inceledi. AA ziyaretlerinin ardından Basın İlan Kurumu’na geçen öğrenciler, Genel Müdür Yakup Karaca’yı makamında ziyaret etti. Karaca da öğrencilere kurumun tarihçesi, görev alanları ve işleyişi hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Gezgin de AA ve Basın İlan Kurumu’nun çok köklü iki kuruluş olduğunu, ilan ve habercilik konusunda medyanın bel kemiği görevini gördüğünü ifade etti. AA’nın kuruluş hikayesinin büyük anlam taşıdığını dile getiren Gezgin, her gün büyüyen, gelişen bu yapının istihdam konusunda da genç ve girişken iletişimcilere can suyu olduğunu belirtti. Karaca, ziyaret sonunda öğrencilerle fotoğraf çektirerek öğrencilere “Bab-ı Ali” ve “Basın Hikayesi” dergilerini hediye etti.

Kaynak: AA