İÜ Mezunu Fatih Karagöz İkinci Kitabını Tanıttı

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU

 

 

 

İstanbul Üniversitesi(İÜ) İletişim Fakültesi mezunu Fatih Karagöz, ikinci kitabı Sofia için İÜ İletişim Fakültesi’nde imza günü düzenledi.

 

İÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden 2007 yılında mezun olan Fatih Karagöz, deneme türünde kaleme aldığı “Sosyal Rasyonalizasyon Bir Ütopya” isimli ilk kitabının ardından Haziran ayında yayınladığı şiir kitabı “Sofia”yı tanıttı.

 

İÜ İletişim Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen imza töreninde öğrencilere ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer’e kitap imzalayan Karagöz, Sofia için şunları söyledi: “Sofia, sıradanlık, avamlık, bohemlik ve popülizmin gölgesinde gökselleşen yüce bir tutkunun tezahürü olarak karşımıza çıkarken, değişen değer yargıları sosyokültürel farklılıklar, çatışmalardan besleniyor.”

 

Karadeniz’in liman kentlerinden Samsun’da başlayan ve zamana, mesafeye yenik düşen bir aşk serüveninin dışa vurumu olan eserde sosyokültürel ve ekonomik çatışmaların gölgesinde yok olan aşkın hikâyesi anlatıyor ve erdem, adalet, hürriyet, özgürlük, eşitlik gibi temel konuları işliyor.

 

yeni