İÜ İletişim Fakültesi Dış Paydaşlarıyla Buluştu

AJANS ÜNİVERSİTE-Tuğçe AYÇİN

Fotoğraf-Neslihan KALKAN

İÜ İletişim Fakültesi’nin yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında üniversitenin Profesörler Evi’nde düzenlediği toplantıda Fakülte Yönetim Kurulu, Bölüm Başkanları ve Kalite Komisyonu ile sektör paydaşları bir araya geldi. Toplantının açılışında, İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ergün Yolcu, İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan uygulama birimleri, akademik personel, süreli yayınlar ve gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Yolcu’nun ardından söz alan İÜ İletişim Fakültesi Kalite Komisyonu Danışmanı, Kalite ve Akreditasyon Denetçisi Öğr. Gör. Canan Topcu, İletişim Fakültesi’nin başlattığı stratejik plan, kalite ve akreditasyon çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öğr. Gör. Topcu, toplantının amacını “Fakültemizde gerçekleştirdiğimiz faaliyetler hakkında dış paydaşların olumlu-olumsuz görüşlerini öğrenmek ve fakültemizin gelecekte eğilmesi gereken konular hakkında dış paydaşların geri bildirimini almak” olarak ifade etti.

Toplantıya, fakülte öğretim üyelerinin yanı sıra; TRT İstanbul İl Müdürü Abdülhamit Avşar, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey, TRT World Haber Müdürü Fatih Er, Anadolu Ajansı İstanbul Editörü Hüseyin Altınalan, M.A.R.K.A. Şirketinin Kurucusu Reklamcı Hulusi Derici, StratejiCo Kurucu Başkanı Araştırmacı ve Stratejist Selim Oktar, Bersay İletişim Grubu Ajans Başkanı Dr. Arın Saydam, ORSA Stratejik İletişim Danışmanı Salim Kadıbeşegil, Akademetre Araştırma ve Stratejik Planlama Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Zeytin, Değişim Medya Film Yapım Şirketi Kurucusu Murat Çınar,  Marketing Türkiye Haber Müdürü Ferruh Altun, Fotoğraf Sanatçısı Dr. Cem Talu, Beyaz TV Haber Spikeri Buse Yıldırım, Yaşar Çelik Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeşilyaprak Reklam ve Fotoğrafçılık PR şirketinin kurucusu Sedat Yeşilyaprak, Yenişafak Gazetesi Yazarı ve TVNET Yorumcusu Ergin Aslan, Vatan Gazetesi Muhabiri Emre Eser, Anadolu Ajansı muhabiri Halil Başer katıldı. Sektörden önemli isimlerin bir araya geldiği toplantıda,  katılımcıların deneyimlerinin yanı sıra yakın gelecekte iletişim sektörünü etkileyecek konu başlıkları ele alındı.

Toplantının sonunda Prof. Dr. Yolcu, İÜ İletişim Fakültesi’nde başlatılan stratejik plan, kalite ve akreditasyon çalışmalarına yön verilirken katılımcıların değerli görüşlerinin de dikkate alınacağını ifade etti.