İÜ İletişim Fakültesi Dekanlığı Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE-Esra MUTLU, Yağmur Ceren KURAL

Fotoğraf- Özge KONDAKÇI, Tuğçe AYÇİN

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 07 Aralık 2017 tarih ve 2017/62 sayılı kararı ile İÜ İletişim Fakültesi Dekanlığı’na Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergün Yolcu atandı.

İÜ İletişim Fakültesi 2013-2017 Dönemi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer, Dekanlık görevini Prof. Dr. Ergün Yolcu’ya devretti. Dekanlık Devir Teslim Töreni’nde ilk olarak Prof. Dr. Nilüfer Sezer konuştu. Prof. Dr. Sezer, görevi boyunca birlikte çalıştığı akademik ve idari personele teşekkür ederek konuşmasına başladı. “Ergün Yolcu fakültemiz ve üniversitemiz için çok büyük başarılara vesile oldu ve olmaya devam edecek. Ergün hocamızı destekliyorum, tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Basın Yayın Yüksekokulu olduğundan beri hep felsefemiz şu olmuştu: Ben değil biz varız. Biz varız ve hep biz olacağız” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Prof. Dr. Ergün Yolcu Prof. Dr. Nilüfer Sezer’e plaket takdim etti. Prof. Dr. Sezer, “Dekan olarak atandığımda ve Dekanlığı devraldığımda bu kadar heyecanlanmamıştım. Fakültemizi emin ellere teslim ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Ardından Prof. Dr. Sezer de Prof. Dr. Yolcu’ya plaket takdim etti.

“Birlikte Çalışıp Birlikte Üreteceğiz”

Törende konuşan Prof. Dr. Yolcu, “Üniversitem, dekanlık ve hepinizin adına Nilüfer hocaya teşekkür ediyorum. Türkiye’nin geçtiği zor bir dönemde Nilüfer hocamız 3 yılı aşkın bir süre dekanlığımızı yaptı. Ondan dekanlığı devralmak benim için hem onur hem gurur. Hocamla birlikte yine bir sloganımız vardı: ‘Dekan da sizsiniz, dekan yardımcısı da sizsiniz. Kapılarım size sonuna kadar açık’” diyerek İÜ İletişim Fakültesi’nin bir bütün olduğunu belirtti.

İstanbul Üniversitesi mensubu olmanın gücünü her zaman hissettiğini ekleyen Prof. Dr. Yolcu, “Yapmış olduğum tüm çalışmaların karşılığını aldım. Çalıştığınız zaman bir şey istemenize gerek kalmadan karşılıkları geldi. Kimisi teşekkür etti, bazen duayla bazen bir gülümseme yetti bana. Bazen dostluk, bazen hiç beklemediğim yerde görmüş olduğum yardımlar, bunların hepsi bana büyük bir destek verdi” diye konuştu.

Prof. Dr. Yolcu, “Benim iş hayatımda birinci düsturum çalışmak ikincisi ise ekip arkadaşlarımla yani İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ile birlikte çalışıp üretmek. Tek başımıza zaten bireysel olarak hiçbirimiz istediğimiz ölçüde bir şey yapmak mümkün değil, ancak beraber olursak bunları başarabiliriz” dedi.

Prof. Dr. Yolcu, “Bir bilim insanına yakışacak şekilde sadece doğrunun peşinden giderek cesaretle, dimdik durarak çalışıp emek vererek başta öğrencilerimiz olmak üzere herkes için hayırlı işlere imza atabilirsek benden mutlu kimse olamaz” diyerek destekleri için ailesine ve tüm İletişim Fakültesi’ne teşekkür etti.

İÜ İletişim Fakültesi Dekanlığı Devir Teslim Töreni, toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.