İÜ İletişim Fakültesi “Akademik Faaliyet Raporu” Sunuldu

0

AJANS ÜNİVERSİTE- Beste BUDAN

Fotoğraf- Burcu GÜLER

İÜ Rektör Vekili ve Rektör Adayı Prof. Dr. Mahmut Ak’ın da katılım gösterdiği toplantıya İstanbul Üniversitesi (İÜ) ve İÜ İletişim Fakültesi’ndeki  akademik faaliyetlerle ilgili  sunumlar gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Sezer’den sonra kürsüye gelen İÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ergün Yolcu yaptığı sunumda İletişim Fakültesi’nin yaptığı çalışmaları verilerle katılanlara anlattı.

DSC_0079

Prof. Dr. Nilüfer Sezer

DSC_0092

Doç. Dr. Ergün Yolcu

Yolcu’nun sunumu bitikten sonra İÜ Rektör Vekili ve Rektör Adayı Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi’nin şimdiye kadarki faaliyetlerini ve gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerini anlatmak üzere kürsüye davet edildi. Prof. Dr. Ak yönetimdeki temel amacın huzur ve güvenli bir ortam, üniversitenin tüm kaynaklarının değerini arttırmak ve yenilikçi, özgür düşünce ortamı yaratmak olduğunu belirtti. Prof. Dr. Ak “Üniversitemiz olarak hepimizin önceliği hocalarımız ile iş birliği halinde olmaktır. Eğer işbirliği içinde olmazsak temel başarı sağlanamaz” dedi. İstanbul Üniversitesi’nin saygın ve önde gelen bir üniversite olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Ak “Uluslararası değişim programları üniversitemizi uluslararası noktaya getirme açısından değer katmaktadır ” diyerek değişim programlarının önemine vurgu yaptı.

DSC_0098

Prof. Dr. Mahmut Ak

Amaçlarının toplumla üniversiteyi birleştirmek olduğunu belirten Ak Avcılar Kampüsünü küçük bir “Öğrenci Kenti” haline getirmek istediklerini dile getirdi. Ak “Üniversitemizin yayınlarının yayımlandığı yayın evi projesini hayata geçirmek istiyoruz ayrıca 2015 yılında hediyelik eşyaların satıldığı ilk mağazayı Beyazıt yerleşkesinde açmak istiyoruz diyerek bu tür faaliyetlerin üniversitenin tanıtımına katkı sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.

Toplantının sonunda Prof. Dr. Sezer, Prof. Dr. Ak’ a çiçek takdim etti.

DSC_0109

 

Share.

About Author

Comments are closed.