İÜ İletişim Fakültesi 2017-2018 Oryantasyon Programı Sona Erdi

AJANS ÜNİVERSİTE – Fatma Büşra COĞUPLUGİL, Damla ESKİKÖY

Oryantasyon programının üçüncü ve son günü İletişim Fakültesi’nin Konferans Salonu’nda İstanbul Üniversitesi’nin tanıtım videosunun izlenmesi ile başladı. Gösterimin ardından Arş. Gör. Dr. Gizem Parlayandemir, öğrencilere İstanbul ve Üniversite adına rehberlik edecek bilgiler paylaştı.

Arş. Gör. Dr. Parlayandemir, “İstanbul bize içerik üretmek için müthiş imkânlar sunuyor. Biz zaten İstanbul Üniversitesi olarak kültür ve sanatın merkezindeyiz. Gezin, görün, hikâyeler toplayın ki böyle bir şeyler üretebilin. Üniversitemizin İstanbul’da olmasının imkânlarından faydalanın” şeklinde konuştu.

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda başlayan Oryantasyon Programı üniversite gezisi ile devam etti.

DSC_0259

İstanbul Üniversitesi Rektörlük Bahçesi’nde Üniversite’nin tarihi ve bünyesinde bulundurduğu fakültelere dair bilgiler verildi.

DSC_0266

Öğrencilere İstanbul Üniversitesi tarihi kapısı önünde kapının tarihine ait notlar paylaşıldı.

Gezinin devamında Rektörlük Binası tüm tarihi ile öğrencilere anlatıldı.

DSC_0288

Gezinin son kısmında İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde yer alan 1826 yılında kullanıma açılan İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kulesi Anıt Müzesi öğrencilere tanıtıldı. Öğrenciler kuleyi ziyaret ettiler. Ziyaretleri esnasında Kule’nin tarihi hakkında bilgilendirildiler. İÜ İletişim Fakültesi 2017-2018 Oryantasyon Programı bu gezi ile sona erdi.