İÜ ile Kırgızistan Üniversitesi İşbirliği Protokolü İmzaladı

 

AJANS ÜNİVERSİTE – Melike KUŞ

 

İstanbul Üniversitesi ile Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi arasında yapılan işbirliği protokolü, 13 Mayıs 2014 tarihinde, İÜ Rektörlüğü’nde imzalandı. İmza törenine, Rektör Yardımcıları, Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, Prof. Dr. Mahmut Ak, Prof. Dr. Recep Güloğlu ve İÜ Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Cihan ile Uluslarası Kırgızistan Üniversitesi Rektör Yardımcısı katıldı.

 

Beş yıl geçerli olacak anlaşma kapsamında, her iki üniversitenin öğretim üyeleri, yardımcıları, araştırmacıları ve öğrencileri arasındaki ilişkileri teşvik etmek, mevcut olanları geliştirmek, tarafların eğitim-öğretim anlayışları ve bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirine aktarmak ve ortak açık ve uzaktan eğitim Türk dili ve edebiyatı programı açma başvurusu amaçlanmaktadır.

 

Her iki üniversite de, misafir ettiği öğrencileri harç ve kayıt ücreti gibi ödemelerden muaf tutacak ve öğrencilere barınma konusunda yardımcı olacak. Öğrenci, misafir olduğu üniversitede bulunduğu süre içinde çeşitli kurs, seminer vb. etkinliklere katılabilecek, buradan aldığı belgeleri daha sonra kendi üniversitesinde değerlendirebilecek.

 

DSC_8894

 

DSC_8895

 

DSC_8888