İÜ İlahiyat Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE- Türkan BAHADIR

Açılış konuşmasını İÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murteza Bedir’in yaptığı törende, İÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı öğrencileri için iyi dileklerde bulunarak gelecek yaşamlarında başarılar diledi. Prof. Dr. Bedir’in ardından İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat, İÜ İlahiyat Fakültesi mezunlarının güzel bir geleceğin inşasında önemli sorumlulukları olduğunu belirterek tüm mezunları tebrik etti. Şiir ve müzik dinletisinin ile video gösteriminin ardından mezuniyet andı okundu.

BHM_3051

Dereceye giren örgün öğretim öğrencileri Fatma Büşra Çoban, Mardiye Bağaç, Hümeyra Doğan; ikinci öğretim öğrencileri Merve Aydın, Rukiye Nair, Mine Şaziye Medik ve İngilizce İlahiyat öğrencileri Kübra Bur Can, Sümeyra Köksal ve Ceyşa İlhan sahneye davet edilerek plaket ve hediyeleri takdim edildi. Bölüm birincilerine laptop, ikincilerine tablet ve üçüncülerine de kol saati hediye edildi.

İÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli’nin ilahi okuması ve sema gösterisi ile devam eden tören, öğrencilerin sahneye davet edilerek diplomalarını almaları ve mezuniyet keplerini fırlatmaları ile sona erdi.