İÜ Hidroist Shell Reklamında Yer Aldı

AJANS ÜNİVERSİTE – Halil SAÇ

HİDROİST, İÜ Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından 2011 yılında, hidrojen enerjisiyle çalışan yerli araçların üretimine katkıda bulunmak amacıyla kurulur. Geçtiğimiz yıllara birçok başarıya imza atan, toplamda 5 kupa ve 5 Shell Eco-marathon derecesine sahip olan HİDROİST, dünyanın en büyük petrokimya şirketlerinden olan Shell’in reklam filminde yer aldı.

Farklı bir tasarımı bulunan bir araca sahip olduklarını belirten HİDROİST ekip üyesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi ve takım kaptanı Yunus Ekmen, “Shell Eco-marathon’da elde ettiğimiz birçok başarıların ardından Shell bizi aradı ve göze hitap eden aracımızın da yeni çekilecek reklam filminde yer almasını istediklerini belirtti” dedi.

Reklam filminin çekilmesinin ardından yayımlanmasını heyecanla beklediklerini söyleyen ekip üyesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Fatih Çolak, “Reklamın akşam haberlerinden sonra televizyonda yayımlanacağını öğrendiğimizde atölyede çalışıyorduk. Bir yandan çalışırken öte yandan bilgisayardan açtığımız canlı televizyon yayınını izliyorduk. İnsanın kendi yaptığı bir şeyi televizyonda görmesi gurur verici ve hepimiz bu gururu tattık” sözlerini sarf etti.

HİDROİST ekibi, yardım ve desteklerinden dolayı İÜ Rektörlüğü’ne, proje sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Yasin Özçelep’e ve sponsorlarına teşekkür ettiklerini belirtti.

Reklam filmini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=7t1YCOet4Gw