İÜ Hemşirelik Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE

Tören sunucu Yrd. Doç. Dr. Betül Sönmez’in hoşgeldiniz konuşması ile başladı ve 52. Dönem Mezunları salona davet edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İÜ Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevim Buzlu, açılış konuşmasını yaptı. Prof. Dr. Buzlu, bugünün öğrencilerin en mutlu günü olduğunu belirterek, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Yolunuz açık olsun” dedi.

İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Mert Savrun ise, “Bugün 4 yıllık emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz. Hepiniz sağlık alanında çok önemli hizmetler vereceksiniz. Sizleri ve bugünlere gelmenizde emeği olan ailelerinizi tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından İÜ Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi öğrencileri adına 3. sınıf öğrencisi Serkan Ulutaş ve 4. sınıf öğrencileri adına da Sema Çakır konuşma yaptılar.

Ardından İÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından “Puleng Tiro Dinletisi” gerçekleştirildi. Doç. Dr. Duygu Gözen, dinletiyi gerçekleştiren (piyanoda) Sena Kelahmet, (obuada) Sedef Temiz ve (fagotta) İlayda Ürkmez’e teşekkür etti.

İÜ Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı 1.’si Dürdane Gül Özer, 2.’si Aynur Kaya ve 3.’sü ise Özge Çetin oldu.

Törende, dereceye giren öğrencilere Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hatice Kaya,  Prof. Dr. Sevim Buzlu ve İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Mert Savrun tarafından plaket verildi. Florence Nightingale Hemşire Mektepleri ve Hastahaneleri Vakfı adına yönetim kurulu üyesi Emel Berkay, Vakıf Kurucu Meclis Üyeleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Refik Erem ve Florence Nıghtıngale Hemşirelik Fakültesi ve Yüksekokulu Mezunları Derneği adına yönetim kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Aysun Ardıç tarafından hediye verildi.

Törende öğrenciler diplomalarını İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Mert Savrun, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karabulut, İÜ Florence Nıghtıngale Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevim Buzlu ve öğretim üyelerinin elinden aldılar.

Prof. Dr. Suzan Yıldız eşliğinde “Hemşirelik Andı”nın okunmasının ardından öğrenciler keplerini atarak mezun olmanın sevincini yaşadılar.

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü