İÜ Fen Fakültesi Mezuniyet Töreni Yapıldı

AJANS ÜNİVERSİTE

Tören, İÜ Fen Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Burak Kay’ın konuşması ile başladı. İÜ Fen Fakültesi Birincisi Mert Magut’un konuşmasının ardından sahneye günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere İÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Baki Akkuş davet edildi. İÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akkuş şu açıklamalarda bulundu: “Sevgili öğrenciler, İÜ Fen Fakültesi eğitiminizi tamamladınız. Bilime ve bilimsel çalışmalara önem vermeyen ülkelerin varlıklarını sürdürmeleri mümkün değildir. Gelişmiş ülkeler, gelişmişliklerini ‘Temel Bilimler’e borçludur. Yaşamınız boyunca doğruluktan ayrılmayın. Üniversitemizi unutmayın, kapılarımız size daima açık. Şansınız bol olsun.”

Ailelere fedakârlık ve emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür eden Dekan Prof. Dr. Akkuş’un ardından İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz konuşma yapmak üzere kürsüye geldi. Prof. Dr. Ersöz öğrencilere “Başarmaktan çekinmeyin, karşılaşacağınız her zorlukta sizinle birlikteyiz. İstanbul Üniversitesi gibi bir üniversiteden mezun oluyorsunuz, bu diplomanın kazandıracağı avantajların değerini bilin” nasihatinde bulundu.

Törende, İÜ Fen Fakültesi Birincisi Fizik Bölümü Öğrencisi Mert Magut, Fakülte İkincisi Biyoloji Bölümü Öğrencisi Ebru Yücedağ ve Fakülte Üçüncüsü Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğrencisi Nazife Tolay’a hediyeleri takdim edildi. Fakülteye destek olan sponsorluklara teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından İÜ Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri, Biyoloji, Fizik,

Matematik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinde dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri verildi.

Tören, meslek yemininin edilmesinin ardından keplerin atılması ile sona erdi.

Haber: Türkan BAHADIR
İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü