İÜ Eczacılık Fakültesi Herbaryumu Yıllık Bülteni Açıklandı

 

AJANS ÜNİVERSİTE – Olcay KOCABIYIK

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Herbaryumu’nun 2012 yılından bu yana düzenli olarak hazırladığı yıllık bülten yayımlandı.

İÜ Eczacılık Fakültesi Herbaryumu(ISTE), Farmasötik Botanik Anabilim Dalı bünyesinde çalışmalarını sürdüren bir üniversite birimi olarak, dünyanın sayılı herbaryumlarından biri olarak biliniyor. ISTE, çalışmalarını ve etkinliklerini duyurma amacıyla hazırladığı yıllık bültende tüm projelerine yer veriyor.

 

Etkinliklerimizi Herkesle Paylaşmak İstiyoruz

 

Farmasötik Botanik Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Neriman Özhatay, birimle ilgili tüm gelişmeleri duyurmak istediklerini belirtirken şu ifadelere yer verdi: “ Herbaryumumuzun geçmişi, 1945 yılına kadar dayanmaktadır.  1956 yılında uluslararası kodumuz olan ‘ISTE’ kısaltmasını almış ve bu kodun alınışının 50. yıl döneminde Kew Herbaryumu ile birlikte ‘Uluslararası Herbaryum Teknikleri Kursu’ nu düzenlemiş bulunmaktayız. Yıllık bültenlerle, ISTE’de gerçekleşen tüm etkinlikleri özetleyerek, bütün çalışmalarımızı duyurmak istiyoruz. 2015 yılında 70. yılımızı kutlayacağız ve bu konudaki çalışmalarımız da sürüyor’’.