İÜ Eczacılık’tan Bir İlk Daha

AJANS ÜNİVERSİTE

 

Kurulduğu tarihten bu yana pek çok alanda başarıya koşan İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bir ilke daha imza attı.

 

 

IUPSA (Istanbul University Pharmaceutical Students Association) tarafından 29 Nisan 2014 Salı günü düzenlenen ”Öğrenciler Gözünden Eczacılık Mesleği” adlı panel gerçekleştirildi. 2 saate yakın süren Panelde panelist olarak Ekrem Kıcıkoğlu, Hakan Can ve Ayşe Esra Güler yer alırken, panelin Moderatörlüğünü Özcan Dilek yaptı.

 

IUPSA Başkanımız Zekeriya LİKOS‘un açılış konuşmasıyla başlayan panelin ilk oturumunda 5.sınıf Öğrencisi Ekrem Kıcıkoğlu “Öğrencinin Gözünden Eczacılık Eğitimi” konulu bilgilendirmesini yaparak konuşmasına başladı. Ardından 5.Sınıf Öğrencisi Hakan Can mesleğin kanayan yarası “Muvazaa” ile ilgili çalışmalarından bahsetti. İlk oturumun son kısmında ise 5.sınıf öğrencisi Ayşe Esra Güler, “Dünyadaki Yeni Eczacılık Alanları” konulu konuşması ile panelin ilk oturumu geride bırakılmış oldu.

 

10 dakikalık bir aranın ardından 2.oturumun başlamasıyla birlikte herkesin gündemi olan yeni çıkan Eczacılık Yönetmeliğiyle ilgili oturuma geçildi. Arkadaşlarımızın yoğun sorularını da yönlendirebildiği son oturumla birlikte akılara takılan pek çok soru cevap buldu.