İÜ Diş Hekimliği Fakültesi Uluslararası Bilimsel Kongresi Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE

Bu yıl 106. kuruluş yılını kutlayan İÜ Diş Hekimliği Fakültesi öncülüğünde düzenlenen bilimsel kongreye uzman doktorlardan öğrencilere çok sayıda kişi katıldı. Kurs, konferans, panel ve bildiri sunumları eşliğinde konuları ve tedavi tekniklerinin pratik uygulamalarını tartışmak, klinik diş hekimliğinin bütün alanlarında güncel pratik uygulamalar konusunda bilgiler sunmak amacıyla düzenlenen kongrede, diş sağlığı alanında hizmet veren medikal ürün markaları da stantlarıyla yer aldı. Kongrenin ana konusu “Akademi/Pratik” idi.

Kongrenin açılış konuşmalarını Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Yıldırım ve İstanbul Diş Hekimleri Odası Başkanı Murat Erbaş yaptılar.

Kongrede konuşma yapan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, bilimde ve teknolojide yaşanan gelişmelerin tıbbın birçok dalında olduğu diş hekimliği alanında da birçok yeniliği beraberinde getirdiğini belirterek, hali hazırda kendisinin de eğitim gördüğü İÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin düzenlediği Uluslararası Bilimsel Kongre’ye katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İÜ Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrenin genel sekreterliğini üstlenen Prof. Dr. Raif Erişen yaptığı değerlendirmede 7. Bilimsel Kongre’nin diş sağlığı alanında yapılan çok önemli bir çalışma olduğunu belirtti. Prof. Dr. Erişen sözlerinin devamında “Bu yıl fakülte olarak 106. yılımızı kutladığımız bu kongrenin önemli bir konsepti var. Çünkü hem yoğun bir katılım hem de dolu bir akademik program ile şekillendi. Diş Hekimliği Fakültesi bu kongrelerde iki farklı amaç güdüyor: Birincisi meslektaşlarına o yıl boyunca olan yenilikleri anlatmak, ikinci ise son sınıf öğrencilerine meslek sonrası karşılaşacakları pratik uygulamaların ön çalışmasını yapmak. Bu kongre için diş alanında yapılan ve öğrencilere ciddi faydasının olduğunu düşündüğüm tek organizasyon diyebilirim. Kongrede tedaviden cerrahiye kadar kullanılan tüm uygulamaların hem pratik ayağı hem de sunumlar şeklinde teorik ayağı ele alındı. Önümüzdeki yıllarda kongrenin daha fazla ses getireceğine inanıyorum” dedi.

 

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü