İÜ’ de “Mega Hızlı Okuma” Kursu

 

 

AJANS ÜNİVERSİTE

 

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi(SEM), “Mega Hızlı Okuma” kursu hakkında bilgilendirme metni yayımladı

 

Üniversite mezunları ile mensuplarının ihtiyaç duyduğu alanları göz önünde bulundurarak bu alanlarda her türlü eğitim ve öğretim programı, kurs, seminer, sertifika programı yapmak amacıyla  İÜ Rektörlüğü’ne bağlı olarak oluşturulan  SEM, hızlı okuma hakkında yeni bir kurs duyurusu yaptı.

 

Hızlı okuyabilme yeteneği hayatımızın bir çok alanında bizlere kolaylık sağlamakta. Ülkemiz eğitim sistemi dikkate alındığında, yapılan sınavlarda başarı gösterebilmeniz soruları hızlıca okuyabilme, çabuk ve analitik düşünebilme yeteneğinize bağlı. Öğrencilerin hem hızlı okuyup hem de hızlı anlayabilme konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.

 

Tabi sadece sınavlarda değil, günlük hayatımızda da oldukça kısıtlı vaktimiz olduğu da göze alınırsa hızlı okuyabilmek ve okuduğumuzu anlayabilmek çok önemli bir husus haline gelmekte.

 

İstanbul Üniversitesi SEM’in düzenlediği “Mega Hızlı Okuma” kursuyla katılımcıların hızlı okuma yeteneklerini geliştirerek çabuk ve kolay şekilde anlamalarını hedefliyor.

 

İstanbul Üniversitesi SEM’in yaptığı kurs hakkında detaylı bilgi için http://sem.istanbul.edu.tr/?page_id=6835