İÜ, Davos Dünya İletişim Forumu’na Ev Sahipliği Yapacak

AJANS ÜNİVERSİTE

İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Davos Dünya Ekonomi Forumu’nun bir diğer organizasyonu olan ve son 5 yıldır gerçekleştirilen Davos Dünya İletişim Forumu, bu yıl 3-4 Kasım tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsen Konferans Salonu’nda düzenlenecek. Dünya çapında önde gelen iletişim profesyonellerinin katılacağı forumun bu seneki konusu ise “Krizler ve Şanslar: Ülke, Şirket ve Kişisel İtibar”.

Türkiye’deki İlk Davos Organizasyonu

Forumun Türkiye’de yapılacak ilk Davos organizasyonu olmasına dikkat çeken Davos Dünya İletişim Forumu Türkiye Başkanı ve İÜ Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat Vural, forumun en iyi iletişim profesyonellerini bir araya getireceği için oldukça önemli olduğunu söyledi. Forumun Türkiye’de bir ilk olmasının da oldukça önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Vural sözlerine şu şekilde devam etti: “Her biri ülkelerinin en iyi iletişim profesyonelleri olarak kabul edilen konuşmacılarımız gelecek ve ülkemizden katılan değerli konuşmacılarımızla birlikte krizi, krizlerin yarattığı şansları, kişisel, kurumsal ve ülke düzeyinde itibarı tartışacağız.”

Dünyanın Önde Gelen İletişim Profesyonelleri Bir Araya Gelecek

Hollywood’da birçok film stüdyosunun ve ünlü ismin iletişim danışmanlığını yapan Allan Mayer, forumun açılış konuşmasını yapacak. Foruma katılacak diğer konuşmacılar ise şu şekilde:

Huffington Post’un kurucularından Sean Gardner, ABD’li gazeteci Rasha Goel, İsviçre Glion Yüksek Öğretim Enstitüsü Rektörü Jon-Hans Coetzer, İngiltere The Stable House kurucusu Richard Linning, Malezya Hükümeti stratejik iletişim danışmanı Nurul Shamsuri, uluslararası dijital ve sosyal iletişim danışmanı Gianni Catalfamo, Unilever Grubu’nun Kuzey Afrika, Orta Doğu, Türkiye, İsrail, Rusya, Ukrayna ve Belarus Yönetim Kurulu Üyesi Irina Bakhtina, kamu diplomasisi iletişim uzmanı Ekaterina Lavrova, şehir markaları uzmanı Vasily Dubeykovskiy, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Ata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Kurdoğlu, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, Invenura Holding CEO’su Burak Karapınar, IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozan, Ericsson Türkiye Genel Müdürü Ziya Erdem, yazar ve akademisyen Yrd. Doç. Dr. Fatoş Karahasan, Gün +Partners Avukatlık Bürosu Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Avukat Mehmet Gün, Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve TAV Havalimanları İşletmeciliği Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Bersay İletişim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Arın Saydam

 

Kayıt ve Forumla alakalı ayrıntılı bilgiye www.forumdavos.com/regional/16 ve http://davos.istanbul.edu.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.