İÜ Akademik Ekip Kurma Platformu yayına girdi

AJANS ÜNİVERSİTE-Emre ESER

İstanbul Üniversitesi’nde kurulan Akademik Ekip Kurma Platformu, Türkiye’nin alanlarında en deneyimli, en kaliteli akademisyenlerine sahip olan İÜ Akademisyenlerinin önerdikleri ya da önermeye hazırlandıkları  projeler için gereken akademik proje ekibinin teminin sağlanması. Bu projeler “Avrupa Birliği (Horizon 2020), TÜBİTAK, San-Tez, Sanayi Bakanlığı, BAP-ÖNAP (Öncelikli Alan Projeleri), BAP-Güdümlü” gibi büyük bütçeli ve birden fazla bilimsel alanın ortak olarak gerçekleştirilecek. Bu platformda; proje sahiplerinin tasarlamış oldukları projelerinde yer alacak akademik personel nitelikleri ve özelliklerine dair çağrılar ile herhangi bir projede çalışmayan fakat projelerde yer alarak sahip olduğu potansiyeli, ürüne dönüştürmek isteyen tüm akademisyenler buluşturulacak.

Platform proje sahipleri ve projelerde yer almak isteyen akademisyen ve istedikleri takdirde personele ait bilgilere erişilebilecek. Proje sahiplerinin ve akademisyenlerin üye girişi yapabilmeleri için İSKOP sistemine kayıt olmaları yeterli olacak. İSKOP üzerinden giriş yapacakları bu sistemde, akademisyenler 2 farklı uygulama iznine sahipken tüm akademisyenler projeleri için gereken özelliklerdeki akademisyenlere çağrıda bulunabilecek.

İlana çıkan projelerde yer almak isteyen akademisyenler, proje sahipleri ile sistem üzerinden iletişime geçebilirler. Oluşturulan bu platform; hem yapısı hem de kullanımı açısından ülkemizdeki diğer üniversitelere de çok disiplinli çalışmalarda yol gösterici olacaktır.

 

Çok Disiplinli Projeler için Akademik Ekip Kurma Platformu’na, İstanbul Üniversitesi Anasayfa, “Araştırma” sayfasından ulaşabilir ya da direk adresinden giriş yapabilirsiniz.  http://cdpp.istanbul.edu.tr

 

Çok Disiplinli Projeler için Akademik Ekip Kurma Platformu Kullanım Kılavuzu için tıklayınız (http://cdpp.istanbul.edu.tr/Help/)