İÜ Çanakkale Ruhunu Bu Yıl da Yaşattı

AJANS ÜNİVERSİTE – Hamza AKTAY

 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Çanakkale Zaferinin 99.yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da merkez kampüste hazırladığı özel Çanakkale mönüsüyle bir kere daha andı.

 

Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sedat Murat ve Prof. Dr. Mahmut Ak, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (SKS) Başkanı Prof. Dr. Hasan Alpak ile diğer akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla İÜ merkez kampüste düzenlenen anma gününde hazırlanan özel mönüler ikram edildi.

 

_DSC0220

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anma gününe katılan SKS Başkanı Prof.Dr. Hasan Alpak “ Bildiğimiz gibi Çanakkale şehitlerinin ve şühedanın bu sene 99.yılını idrak ediyoruz. Geçen senelerde yaptığımız gibi bu senede onları anmak istedik geçen senede gene kırık buğday aşı ikram etmiştik, bu senede öğrencilerimize çalışanlarımıza hocalarımıza ve hatta mezun olanlarımıza da çeşitli yerlerden duyurular yaparak katılmalarını sağladık” dedi.

Anma gününe katılan öğrencilere kırık buğday aşı ikramında bulunan Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Mahmut Ak ve Sedat Murat, ülkemizin geçmiş yıllara göre çok fazla geliştiğini fakat bu gelişimin geçmişimizi unutturmaması gerektiğini belirterek; 18 Mart sadece bir savaş değildir bir varlık yokluk mücadelesidir diyerek sözlerini noktaladılar.

_DSC0224