İÜ BİK, Büyükada’yı Turladı

AJANS ÜNİVERSİTE

İÜ Bisiklet Kulübü (İÜBİK), bisikletle doğada yaşama yeni başlayan ve başlamak isteyen üniversite bünyesindeki bireylerle tanışmak ve yardımlaşmak adına Büyükada’da kamplı eğitim programı düzenledi. Adalar Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşen etkinlik 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde düzenlendi.

1

İÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 13 Aralık Cumartesi günü Büyükada’ya ulaşan ve bisikletle yaşam konusunda yeterli bilgi ve donanıma sahip olan yaklaşık 50 kişilik grup, Adalar Belediyesi toplantı salonunda, “genel bisiklet tanıtımı”, “bisiklette giyim”, “trafikte bisiklet ve iletişim”, “sağlıklı bisiklet sürüşü ile beslenme”, “bisikletle şehirlerarası tur ve kampçılık” gibi konu başlıkları ile eğitim semineri verdiler.

3

İÜBİK üyeleri, eğitimin ardından Aya Nikola plaj alanına çıkarak barbekü partisi yaptı. Sohbet ve eğlencenin eksik olmadığı geceyi, soğuk havaya aldırış etmeden kamp yaparak geçiren kulüp üyeleri, 14 Aralık pazar günü bisikletleri ile Büyük Tur yolunu tamamladıktan sonra Büyükada’dan ayrıldı.