İÜ BGD Zor da Olsa Kazanmayı Bildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Alparslan ÇAKIR

Maça iyi başlayan İÜ BGD, Mersin Büyükşehir Belediyespor’a üst üste bulduğu sayılarla oyununu kabul ettirdi. İlk periyodu 19-14 önde kapatan ev sahibi ekip, ikinci periyota da hızlı başladı. İlk çeyreğin son dakikası ile ikinci çeyreğin 4. dakikası arasındaki 5 dakikalık dilimde 16-14’ten 15-0’lık seri ile 31-14’e ulaştı.Şaziye İvegin Üner ve Shanise Johnson’la üst üste sayılar bulan İÜ BGD, ikinci periyodu 37-28, üçüncü periyodu 55-50 önde bitirdi. Top paylaşımını iyi yaparak bütün oyuncularını devreye sokan İÜ BGD, son 3 dakikaya 10 sayılık (70-60) farkla girdi. Konuk ekibin galibiyet çabaları son periyotta da sonuç vermedi.Başta sona üstün oynayan İÜ BGD bir türlü farkı açamasa datüm periyotları önde kapattı ve maçı 73-65 kazandı.

İÜ BGD’de Shenise Johnson, Mersin Büyükşehir Belediyespor’da Doneeka Danyell Hodges  21 ‘er sayı kaydederek maçın en skorer isimleri oldu.

Bu sonuçla; İÜ BGD ligdeki 8. galibiyetini alırken, Mersin Büyükşehir Belediyespor5. mağlubiyetini yaşadı.

Maçın ardından basın açıklaması yapan İÜ BGD Baş Antrenörü Fırat Okul, maçın kırılma anlarında etkili olamadıklarını belirterek, “Maçı devrede üstün bitirmemize rağmen 11 top kaybı yaptık. Bu bizimle alakalıydı. Rakip takım bu top kayıplarında etkili değildi. Kazanmayı bildik. Önümüzde Euro cupve 11. hafta maçları var. Onlar bizim için önemli” dedi.

Ligin ilk yarısını lider bitirme ihtimalini değerlendiren Okul, “Bunu zaman gösterecek. İlk yarının bitmesine daha iki hafta var. Bizim kazanmamızdan önce, Galatasaray, Fenerbahçe, Abdullah Gül Üniversitesi gibi büyük rakiplerimizin maç kaybetmesi lazım” diye konuştu. FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda karşılaşacakları Spartak Moskova’yı mağlup etmek istediklerini söyleyen Okul, “Sadece onlara odaklanmak lazım. Hiçbir maç kolay değil” ifadelerini kullandı. İÜ BGD’li Gülşah Duman ise iyi mücadele ettiklerini belirterek, maçı kazandıkları için mutlu olduğunu dile getirdi.

Yaptıkları hatalardan ders çıkaracaklarını söyleyen Mersin Büyükşehir Belediyespor Baş Antrenörü Olcay Orak, İÜ BGD’yi tebrik etti. Konuk ekipten Pelin Küccük ise yenildikleri için üzgün olduklarını söyledi ve rakiplerini kutladı.

Salon: Avcılar Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu

Hakemler: Halit Can Cihan, Orkun Yurtdaş, Önder Yılmaz

İÜ BGD: Şaziye İvegin Üner 12, Gülşah Duman, Nacickaite 12, Spanou 6, Johnson 21, Özge Yavaş 4, Paris 11, Nevin Nevlin 7
Mersin Büyükşehir Belediyespor: Snow 6, Hodges 21, Burcu Çiğil 9, Pelin Küccük 11, Melike Tuğba Oral, Horti 11, Seda Tabakçı 2, Malashenko 5

Maçtan Kareler

DSC_0106
DSC_0133
DSC_0128
DSC_0134
DSC_0135