İÜ BGD Deplasmanda Kazandı

AJANS ÜNİVERSİTE

Mersin Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleşen mücadelede İÜ BGD ilk çeyrekte rakibine skor üstünlüğü sağlamayı başararak çeyreği 28-20 önde kapattı.

İkinci çeyrekte de farkın kapanmasına izin vermeyen temsilcimiz devreye 44-32 önde girdi.

Üçüncü periyotta rakibine karşı sayı üstünlüğünü fazlasıyla arttıran İÜ BGD periyot boyunca rakibinden 12 sayı daha fazla atarak farkı iyice açtı ve son çeyreğe 67-43 önde girdi.

Son periyotta her iki ekip de sayı bulmakta güçlük çekti. Farkı az da olsa azaltmayı başaran Mersin BŞB temsilcimizi yakalayamadı ve İÜ BGD maçtan 76-55 galip ayrıldı.

Temsilcimizde Kamile Nacickaite 25 sayı ile Artemis Spanou ise 18 sayıyla galibiyette önemli rol oynarken Mersin BŞB’de Samantha Rose Prahalis’in 18, Doneeka Danyell Hodges’in 16 sayısı mağlubiyeti engelleyemedi.

Salon: Mersin Edip Buran Spor Salonu

Hakemler: Ergin Sarı, Ogün Cılız, Seyhan Topaloğlu

Mersin BŞB:Snow 6, Çisem İncel, Hodges 16, Burcu Çiğil 4, Pelin Küccük, Horti 4, Prahalis 18, Emel Türkyılmaz 2, Seda Tabakçı, Melike Tuğba Oral 5.

İÜ BGD: Jelavic 2, Nacickaite 25, Şaziye İvegin Üner 6, Gülşah Duman 4, Betül Kalfalı 2, Özge Yavaş 4, Özlem Yenidünya, Paris 4, Spanou 18, Kübra Dicle, Nevin Vatansever 11

Fotoğraf kaynak – TBF