İÜ AUZEF Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Devrim ÇIRPAN

Mezuniyet törenine İÜ Rektör Danışmanı ve AUZEF Dekanı Prof. Dr. Alper Cihan’ın yanı sıra Endüstri Mühendisliği Bölümü Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sait Türkan, Coğrafya Bölümü Program Koordinatörü Prof. Dr. Deniz Ekici ve Felsefe Bölümü Program Koordinatörü Doç. Dr. Uğur Erken katıldı.

DSC_3013
Prof. Dr. Alper Cihan

Açılış konuşmasını yapan AUZEF Dekanı Prof. Dr. Alper Cihan, AUZEF hakkında bilgiler vererek konuşmasına başladı. Endüstri Mühendisliği, Felsefe ve Coğrafya Bölümü öğrencilerini mezun edeceklerini söyleyen Prof. Dr. Cihan son olarak şunları söyledi:

“Ders notlarımız, slaytlarınız ve sınavlarımız örgün eğitim kalitesindeydi. Türkiye’nin dört bir yanından canlı eğitim hizmetini gerçekleştirdik. Sizleri bu bölümlerden mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum.”

Endüstri Mühendisliği Bölümü Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Türkan ise bir öğrenciyle derslere başladıklarını ve bir sonraki sene bu sayının 15 ‘e yükseldiğini belirtti. Yrd. Doç. Dr. Türkan, “Bölümümüz, Türkiye’de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden sonra en yüksek taban puanına sahip” diye konuştu.

Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde, Mustafa Gündüz bölüm birincisi, Ahmet Karaç bölüm ikincisi ve Makbule Küçükalkan bölüm üçüncüsü oldu.

Öğrencilerine bundan sonraki hayatında başarılar dileyen Felsefe Bölümü Program Koordinatörü Doç. Dr. Erken, her zaman öğrencilerinin yanında olduklarını ifade etti. Doç Dr. Erken Felsefe Bölümü birincisi Hacer Meryem Kar, ikincisi Kerem Şahintürk ve üçüncüsü Hamide Tuğba Kâhyalar plaketlerini verdi.

Hayatın sürekli yenilenmeyi ve öğrenmeyi gerektirdiğini aktaran Coğrafya Bölümü Koordinatörü Prof. Dr. Ekici, “Buradan okuldan mezun olsanız bile, hayat boyu yanınızda olacağız. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Coğrafya Bölümü’nde Tülay Öznu birinci, Yasemin Demirtaş ikinci ve Ercan Turan bölüm üçüncüsü oldu.

Törenin sonunda ise bütün öğrenciler topluca keplerini havaya fırlattı.

DSC_3080