İÜ Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

AJANS ÜNİVERSİTE – Oğulcan ÇOKSAYAR, Fırat ORMANCI

İÜ Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Mezuniyet töreni İÜ Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Fethi Gedikli’nin açılış konuşmasıyla devam etti.

DSC_0026

Prof. Dr. Gedikli, “Hem özel hem de kamu sektöründe gün geçtikçe mezunlarımıza gösterilen rağbet artmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak, okulumuzda tercih edilen okullar arasında seçkin bir yer kazanmıştır. Elbette bundan sevinç ve gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz arasına liseden sonra gelenlerle, bir meslek sahibi olmuş kariyer elde etmiş birçok insan bulunmaktadır. Bu durum okulumuzun itibarını ve meslek hayatında mensubuna kattığı değeri göstermektedir. Bütün mezunlarımızı kutlarken aynı zamanda onlara başarılı bir meslek hayatı ve aileleriyle ve sevdikleriyle mutluluklar diliyorum. Mezunlarımızın meslek hayatlarında kendilerinden bekleneni yerine getirerek ülkemize büyük bir hizmette bulunacaklarına tam bir güvenim vardır” ifadelerini kullandı.

DSC_0041

Törenin ilerleyen bölümünde İÜ Adalet Meslek Yüksek Okulu 36. Dönem birincisi Birol Öztürk konuşmasını yaptı. Öztürk, “ Türkiye’nin en köklü üniversitesinden mezun olmanın gururu içerisindeyim. İstanbul Üniversitesi hem akademik kadrosuyla hem de eğitimiyle Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri. Arkadaşlarım ve ben 2 yıllık zorlu bir süreci başarıyla tamamladık. Başarımızda ailemizin, hocalarımızın ve okul görevlilerinin payı çok büyük. İnsanoğlu doğumundan ölümüne kadar sürekli bir adalet arayışı içindedir. Bu noktada bizlere büyük bir sorumluluk düşecek. Biz adaletin tecelli edileceği kurum ve kuruluşlarda çalışacağız. Dolayısıyla görevimizi en iyi şekilde yapmalıyız “ diyerek konuşmasını tamamladı.

DSC_0081

Etkinlik Prof. Dr. Fethi Gedikli’nin 36. Dönem birincisi Birol Öztürk’e mezuniyet ödülünü vermesiyle devam etti. Ardından mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Mezuniyet programı yemin ve kep atma töreninin ardından sona erdi.