İÜ Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

AJANS ÜNİVERSİTE- Betül YÜNCÜOĞLU

İÜ Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda düzenlenen 35. İÜ Adalet Meslek Yüksek Okulu mezuniyet töreni İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından İÜ Adalet MYO’nun tanıtım filmi gösterildi.

IMG_2389
Prof. Dr. Fethi Gedikli

Törenin açılış konuşmasını İÜ MYO Müdürü Prof. Dr. Fethi Gedikli yaptı. Adalet Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olan öğrencilerin, iş hayatında oldukça büyük bir boşluğu doldurduğunu ve bürokraside ve özel sektörde aranan elemanlar olduğunu söyleyen Prof. Dr. Gedikli “Huzurlarınızda öğrencilerimizi ve ailelerini candan tebrik ediyor ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum” diyerek temennilerini bildirdi.

IMG_2412

İkinci konuşmacı olarak kürsüye davet edilen İÜ Adalet MYO bölüm birincisi Büşra Zeliha Ceylan şunları kaydetti :“Amacım belki çoğunuz gibi çok iyi bir hakim olmak, ben bunu istiyorum ve bu yüzden bu yolda yürüyorum. Muhakkak ki üzerimde burada bulunan bulunmayan tüm hocalarımın, idari ve akademik kadronun ve tüm arkadaşlarımın da hakkı var. O yüzden herkese tek tek teşekkür ederim. Ve arkamda varlığını tek kişilik bir ordu gibi hissettiren annem, teşekkür ederim.”

Bölüm ikincisi İlknur Kaplan ve bölüm üçüncüsü Bahri Dalıcı oldu.

IMG_2436

İÜ Adalet Uzaktan Eğitim Bölümü birincisi Mustafa Ayan ise “Acısıyla tatlısıyla, birçok değerli anımızla yeni serüvenlere, yeni hayatlara ayrılıyoruz bugün ve bu serüvenimizde bizleri öğrettikleriyle aydınlatan ve yanımızda bulunan bütün hocalarımıza teşekkür etmek istiyorum. Yeni başlangıçlarımızda onların varlığı hep bizlerle olacaktır. Yanımda olan aileme, hocalarıma, arkadaşlarıma, özellikle hayat arkadaşım Özlem Güven’e sonsuz teşekkür ediyorum. Hepinize güzel bir gelecek ve adaletli bir ömür diliyorum” dedi.

Adalet Uzaktan Eğitim Bölüm ikincisi Burcu Denizli, bölüm üçüncüsü ise Emel Daştan oldu.

IMG_2588

IMG_2595

Dağıtıldıktan sonra bütün öğrenciler sahneye çıkarak diploma yeminlerini ettiler ve ardından büyük bir coşku ile keplerini fırlattılar.