İÜ Uluslararası Hukuk Kulübü’nden Müzik Ziyafeti

AJANS ÜNİVERSİTE-Burcu BALKAN

İÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde VGMO Elder Scrolls III: Morrowind adlı oyundan Nerevar Rising, Warcraft Serisinden Echoes Of The Past gibi ünlü bilgisayar oyunlarına ait pek çok eseri seslendirdi. Umut Sulubacak’ın yönettiği orkestranın ardından sahne alan TMO ise Şef Buğra Kadir Arikan’ın yazdığı hikayeler için bestelediği eserlerin yanı sıra Game Of Thrones gibi tanıdık filmlerden çaldıkları parçalarla dinleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Orkestrada İÜ’den iki öğrencide bulunuyor. İÜ İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden Elif Bilgiç kemanda, Hukuk Fakültesi’nden Reşad Çiçek de çelloda yer alıyor. Bilgiç, konser sonrası duygularını şöyle dile getirdi:

“Kısa zamanda kemana notalara ve orkestra adabına dair pek çok şey öğrendiğim iki orkestrada da çok iyi dostlar edindim. Birlikte sahne deneyimleri yaşadık. Orkestra üyeleri olarak birer bir bütünün parçalarıyız. Birimiz hata yaptığında hep birlikte topluyoruz. Toplayamazsak birlikte batıyoruz. Bu ailenin bir üyesi olduğum için çok mutluyum.”

IMG_0037

 

IMG_0044