İşte Karadeniz’in 2014 ‘En’leri

AJANS ÜNİVERSİTE- Alparslan ÇAKIR

İstanbul’daki dört üniversitenin; İstanbul Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Sebahattin Zaim Üniversitesi’nin düzenlediği Karadeniz’in En Prestijli Ödül Töreni’ne bu üniversitelerin Trabzonspor temsilcilerinin yanı sıra, üniversiteli ve Trabzonsporlu gençler ile ödül sahipleri katıldı.

Ödül töreninde yılın yöneticisi ödülüne layık görülen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor her şeyimiz. Başka bir şeyimiz yok” dedi. Ödülü hak etmediğini söyleyen Hacıosmanoğlu, Trabzonspor’u şampiyon yapan başkanların da ödül alması gerektiğini belirtti. 2010-2011 sezonunda şampiyon olduklarını dile getiren Hacıosmanoğlu, “Bu sene şampiyon olalım diye birtakım hamleler yaptık. Ama yaşadığımız talihsizlikler, verdiğimiz mücadelenin etkisiyle hedefimize ulaşamadık” diye konuştu. Trabzonspor sevdalılarının şampiyonluğa ihtiyacı olduğunu anlatan Hacıosmanoğlu, “Önümüzdeki sezon hedefimiz Trabzonspor’un; oyuncularıyla, teknik kadrosuyla, yönetimiyle, camiasıyla birleşerek şampiyon olmak. Belki seneye bu vakitler şampiyonluğu garantilemiş oluruz. O zaman bu ödüle layık olurum” ifadelerini kullandı. Hacıosmanoğlu, dernek başkanlarından diğer üniversiteleri de teşvik edip bu dernekleri çoğaltmalarını, Trabzonspor’un kalkınmasına katkı yapacak projeler üretip yönetime sunmasını istedi.

DSC_0113

Yılın onur ödülü Trabzonspor kalecisi Onur Recep Kıvrak’a, yılın futbolcusu ödülü ise Mehmet Ekici’ye verildi. Ancak bu iki oyuncu da Eskişehirspor-Trabzonspor maçı için Eskişehir’de bulunduklarından törene gelemedi. “Vur Vur İnlesin” sözleriyle yılın en iyi Trabzonspor marşı ödülünü alan şarkıcı Yusuf Güney ise konseri olduğundan törene katılamadı. Yılın en iyi komedi programı oyuncusu ödülü canlandırdığı Temel karakteriyle Alper Kul’a verilirken, Emre Vural yılın Trabzonsporlusu seçildi.

DSC_0178
Emre Vural

Yılın Trabzonspor çalışanı Serhat Altıncı olurken, Sinem Fıstıkoğlu yılın en iyi Trabzonspor spikeri seçildi. Yılın efsanesi seçilen Ali Kemal Denizci ise hasta olduğu için törene katılamadı ve ödül İstanbul Üni-Ts Yönetim Kurulu üyesi İlayda Üçüncü’ye takdim edildi. Yılın en iyi spor programı Beyaz Futbol olarak ilan edildi. Yılın en iyi köşe yazarı seçilen Aksal Yavuz, “Bütün dünya bir yana, bu ödül bir yana… Trabzonsporluluk tektir, özelliktir, farklılıktır” dedi. Yılın en iyi bayan oyuncusu ödülünü alan Aslıhan Güner ise “Benim için Karadeniz gerçekten bir sevda. Tek kelimeyle Karadeniz aşk demek. Karadeniz’den gelen bir ödülü almak çok çok önemliydi” diyerek, tüm oy verenlere teşekkür etti.

Yılın folklor hocası Samet Kölemen seçilirken, en iyi taraftar grubu Trabzonlu Gençler, yılın spor adamı ise törene katılamayan Hami Mandıralı oldu. Yılın başarı ödülü hem Trabzon Erdoğdu Lisesi öğrencilerine hem de Trabzonspor Basketbol’a gitti. En iyi sanat ödülüne layık görülen Selçuk Balcı ve en iyi spor yorumcusu Erdoğan Arıkan törende olamasalar da, herkese teşekkür ettiklerini bildiren video yayımladılar.

DSC_0282

Törende verilen diğer ödüller ise şöyle:

En iyi çıkış yapan kemençe sanatçısı – Mehmet Erkan

Sanat ödülü – İsmail Türüt, Cengiz Kurtoğlu

En iyi müzik grubu – Koliva

En iyi Karadeniz şarkısı – Koliva – Yüksek Dağlara Doğru

En iyi komedyen – Yasemin Sakallıoğlu

En iyi film ve yönetmen – Yağmur Kıyamet Çiçeği – Onur Aydın

En iyi film karakteri – Canlandırdığı Kazım Koyuncu karakteri ile Engin Hepileri

En iyi erkek oyuncu – Seymen Aydın

En iyi internet sitesi – Haber61

En iyi gazete – Karadeniz Gazetesi

En iyi yazar – Harun Çelik